16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

REKLAMA

O 6 rano w niedzielę rozległy się dzwony, a wokół kościołów przeszły procesje rezurekcyjne – oznajmiając, że Chrystus zmartwychwstał i zwyciężył śmierć!

Procesja rezurekcyjna oznajmia, że Chrystus zmartwychwstał i zwyciężył śmierć. W katedrze rzeszowskiej, tak jak wielu parafiach w regionie, rozpoczęła się w niedzielny poranek o godz. 6. Uroczystości przewodniczył ks. Bp Edward Białogłowski, który wygłosił homilię. Nawiązując do słów św. Pawła podkreślił znaczenie święta: – To jest nasze zmartwychwstanie w Chrystusie. Zmartwychwstanie z grzechu.

Biskup dodał, że każda niedzielna eucharystia jest udziałem w spotkaniu ze zmartwychwstałym Panem Jezusem. Zaznaczył, że smucą wyniki badań, które pokazują, że tylko co trzeci katolik w Polsce bierze udział w niedzielnej liturgii.

Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Wielką Niedzielę.

Ponieważ cud Zmartwychwstania jakby nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy – przez osiem dni powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela. W ten dzień w Rzymie ochrzczeni podczas Wigilii Paschalnej neofici, odziani w białe szaty, szli w procesji do kościoła św. Pankracego, by tam uczestniczyć w Mszy św. Jan Paweł II ustanowił ten dzień świętem Miłosierdzia Bożego.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj