6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Rolnik znalazł wybuchową „pamiątkę”

REKLAMA

Prawie 80 lat po wojnie, a wciąż można natknąć się na jej militarne pozostałości. Nawet jeśli były głęboko zakopane, prędzej czy później ziemia wyrzuca je powierzchnię. Tak stało się w Chłopicach koło Jarosława. Rolnik, podczas prac polowych natknął się na skorodowany granat moździerzowy. O znalezisku zostali powiadomieni policjanci. Mundurowi oznaczyli teren i wezwali na miejsce saperów z 21 Batalionu w Rzeszowie. Żołnierze sprawdzili teren oraz zabrali pocisk na poligon do zneutralizowania.

Policja ostrzega:

Jeżeli podczas prac polowych znajdziemy niewybuch, należy natychmiast o tym fakcie powiadomić policję. Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi, nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią.

CZYTAJ TEŻ:  Wstąpili do policji! Kiedy następny nabór? Jakie są zarobki?

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu