19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Rolnik znalazł wybuchową „pamiątkę”

REKLAMA

Prawie 80 lat po wojnie, a wciąż można natknąć się na jej militarne pozostałości. Nawet jeśli były głęboko zakopane, prędzej czy później ziemia wyrzuca je powierzchnię. Tak stało się w Chłopicach koło Jarosława. Rolnik, podczas prac polowych natknął się na skorodowany granat moździerzowy. O znalezisku zostali powiadomieni policjanci. Mundurowi oznaczyli teren i wezwali na miejsce saperów z 21 Batalionu w Rzeszowie. Żołnierze sprawdzili teren oraz zabrali pocisk na poligon do zneutralizowania.

Policja ostrzega:

Jeżeli podczas prac polowych znajdziemy niewybuch, należy natychmiast o tym fakcie powiadomić policję. Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi, nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj