13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Chirurg ścigany listem gończym. Teraz już się nie wymiga

REKLAMA

Znany rzeszowski chirurg został skazany za wypadek, w którym kaleką został student. Medyk unikał więzienia i sąd wydał za nim list gończy. Teraz policja informuje, że lekarz został zatrzymany.

W lutym tego roku sąd w Rzeszowie wydał prawomocny wyrok w sprawie chirurga Krzysztofa P. (54 l.), który potrącił autem studenta. Ofiara odniosła ciężkie obrażenia.

Wypadek wydarzył się 19 grudnia 2017 r. na ul. Krzyżanowskiego w Rzeszowie. Poszkodowany to Kamil z Jarosławia. Kiedy doszło do zdarzenia miał 22 lata. Feralnego dnia wracał od znajomego. W rejonie przejścia dla pieszych wpadł pod subaru, którym kierował chirurg.

Poszkodowany młodzieniec doznał poważnego urazy kręgosłupa. Musi poruszać się o wózku, wymaga stałej rehabilitacji.

Kierowca – według prokuratury – prowadził auto mając 0,7 promila alkoholu. Jechał z prędkością ok. 80 km/h, gdzie limitem jest 50 km/h.

Sąd skazał lekarza na 4 lata bezwzględnego więzienia i 200 tys. zł nawiązki na rzecz poszkodowanego. Odebrał mu dożywotnio prawo jazdy.

Lekarz nie przyznał się do winy. Odpowiadał z wolnej stopy. Nie zgłosił się do więzienia i od czerwca tego roku był poszukiwany listem gończym. Przełom nastąpił 30 listopada. Wieczorem na ul. Ks. Jałowego kryminalni z Komendy Miejskiej zatrzymali poszukiwanego medyka. Mężczyzna został odwieziony do Zakładu Karnego. Po dwóch latach będzie mógł się starać o przedterminowe zwolnienie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj