24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Chaos we Francji. Wideo polskiego premiera drwi z polityki otwartych granic

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki ostro skrytykował Francję za politykę otwartych granic w wideo opublikowanym na Twitterze. W filmie przedstawiono przemoc uliczną z ostatnich zamieszek we francuskich miastach. Premier Morawiecki napisał: „Nie chcemy takich scen na polskich ulicach”.

Wideo zaczyna się od scen: grabieży, podpaleń, starć z policją. Obrazy chaosu kontrastują ze spokojem polskich miast, gdzie rodziny cieszą się piknikiem, dziewczynka wybiera kwiaty w Warszawie. Następnie znów pojawiają się nagrania francuskich zamieszek wraz ostrzeżeniem: „Nie chcemy takich scen na polskich ulicach”. Wideo kończy się napisem, że bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze.

Rządowe wideo ma na celu przekazać mocne przesłanie o potrzebie bezpiecznych granic w Europie. Jednakże, oprócz przekazania tej wiadomości, wideo – w opinii wielu komentatorów – wydaje się również krytykować Francję.

Premier Matusz Morawiecki czuje się utwierdzony w swoim stanowisku po unijnym szczycie, gdzie publicznie wyraził obawy dotyczące napływu nielegalnych migrantów. Polska i Węgry zablokowały porozumienie w UE w sprawie usprawnienia procedur azylowych i solidarnego systemu dystrybucji migrantów.

Polski rząd akceptuje ukraińskich uchodźców, ale sprzeciwia się przyjmowaniu migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Nowe wideo zostało odtworzone 3,6 miliona razy, ale opinie na jego temat są podzielone. Premier Morawiecki otrzymał zarówno aprobatę, jak i krytyczne komentarze oskarżające o propagandę i zastraszanie Polaków przed wyborami.

Nie ulega wątpliwości, że sprawa imigrantów będzie ważnym tematem kampanii wyborczej. Porusza go nie tylko partia rządzą, jasno deklarując swoje stanowisko w tej kwestii. Nieoczekiwanie także lider opozycji Donald Tusk zmienił swoje nastawienie. „Polacy muszą odzyskać kontrolę nad swoim państwem i granicami!” – napisał na Twitterze, krytykując jednocześnie rząd.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj