9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Było Tesco, jest Castorama – jedna z największych w Polsce!

REKLAMA

Hala po byłym Tesco przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie stała pusta przez ponad rok. Znakomita lokalizacja nie mogła się zmarnować. Okazję wykorzystała sieć sklepów budowlanych Castorama. Właśnie tu przeniosła swój market. Sklep już działa, ale na razie w okrojonym zakresie. Kiedy tylko poluzowane będą sanitarne obostrzenia wszyscy będą mogli zrobić tu zakupy.

Tesco było jednym z pierwszych hipermarketów w Rzeszowie. Powstał w 2001 r., ale przetrwał do 2019. Nastąpiła likwidacja i wielka hala stała pusta. Od razu było jednak wiadomo, że obiektem jest zainteresowana sieć Castorama. Jej dotychczasowy sklep, znajdujący się po sąsiedzku, okazał się o wiele za mały na potrzeby klientów.

Wiele miesięcy trwała przeprowadzka, którą nieco opóźniła pandemia. W kwietniu było już wszystko gotowe. Sprzedawcy czekali tylko na poluzowanie obostrzeń sanitarnych ograniczających działalność wielkopowierzchniowych sklepów. 4 maja rozpoczęli normalną pracę. Sklep wcześniej przez kilka tygodni działał w ograniczonym zakresie. Czynny był tylko dział ogród i skład budowlany. Oba znajdują się na zewnątrz. Do tego można tu odbierać zamówienia złożone przez telefon lub internet. Obsługiwanie są też przedsiębiorcy w ramach sprzedaży hurtowej.

Większa powierzchnia marketu pozwala sieci wystawić na miejscu pełną swoją ofertę, np. drzwi czy mebli. Daje także możliwość zaprezentować różne przykładowe aranżacje wnętrz, np. łazienki, czy kuchni. Może to być ciekawą inspiracją.

Nowa Castorama zapewnia przede wszystkim wygodę. Wielkim plusem tej lokalizacji jest ogromny parking.

W związku z rozwojem, sieć zwiększyła też zatrudnienie. Nowy zespół w Rzeszowie liczy teraz prawie 200 osób.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj