24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Paczki od Caritas trafiły do potrzebujących. „Pomagając innym pomnażamy dobro”

REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. To okazja, aby dzielić się dobrocią. O tych, którzy ciepią niedostatek albo są samotni, pamięta Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Aby także oni mogli radować się z narodzin Dzieciątka, przygotowano dla nich świąteczne paczki. Był one do odebrania na miejscu, albo roznieśli je wolontariusze.

O tym jak wiele jest osób ciepiących niedostatek najlepiej widać tu – na ul. ks. Jana Styki 21, gdzie mieści się Caritas. Przez kilka dni stała tu długa kolejka osób, które przyszyły po paczkę. Przygotowano ich kilkaset.

W reklamówce znalazły się przydatne artykuły na świąteczny stół: wędlina, chleb, czerwony barszcz, ryba, makaron, kawa, herbata, a także słodycze.

Nie wszyscy jednak byli w stanie przyjść do Caritas. Dlatego wolontariusze zabrali paczki ze świąteczną żywnością pobłogosławione przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę i pojechali do osób chorych i starszych, aby złożyć im świąteczne życzenia i przekazać wigilijną i świąteczną żywność.

Paczki przygotowano dzięki adwentowym zbiórkom w parafiach, wsparciu firmy „Selgros”, a także środkom własnym Caritas.

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby również ludzie samotni, biedni i bezdomni mogli doświadczyć miłości związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Ważne jest poczucie tych osób, że o nich pamiętamy – mówi ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Osoby obdarowane, przyjmowały prezent z wielką radością. – To prawdziwe pyszności! – zachwycała się jedna z emerytek.

Wolontariusze także byli uradowani. – Uśmiech ludzi, do których trafiamy to dla nas najpiękniejszy prezent. Pomagając innym pomnażamy dobro – zaznaczają.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj