2.7 C
Rzeszów
środa, 1 lutego, 2023

Najnowsze

Paczki od Caritas trafiły do potrzebujących. „Pomagając innym pomnażamy dobro”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. To okazja, aby dzielić się dobrocią. O tych, którzy ciepią niedostatek albo są samotni, pamięta Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Aby także oni mogli radować się z narodzin Dzieciątka, przygotowano dla nich świąteczne paczki. Był one do odebrania na miejscu, albo roznieśli je wolontariusze.

REKLAMA

O tym jak wiele jest osób ciepiących niedostatek najlepiej widać tu – na ul. ks. Jana Styki 21, gdzie mieści się Caritas. Przez kilka dni stała tu długa kolejka osób, które przyszyły po paczkę. Przygotowano ich kilkaset.

W reklamówce znalazły się przydatne artykuły na świąteczny stół: wędlina, chleb, czerwony barszcz, ryba, makaron, kawa, herbata, a także słodycze.

CZYTAJ TEŻ:  Kolędowanie zaliczone. Wspaniały koncert na Matysówce

Nie wszyscy jednak byli w stanie przyjść do Caritas. Dlatego wolontariusze zabrali paczki ze świąteczną żywnością pobłogosławione przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę i pojechali do osób chorych i starszych, aby złożyć im świąteczne życzenia i przekazać wigilijną i świąteczną żywność.

Paczki przygotowano dzięki adwentowym zbiórkom w parafiach, wsparciu firmy „Selgros”, a także środkom własnym Caritas.

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby również ludzie samotni, biedni i bezdomni mogli doświadczyć miłości związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Ważne jest poczucie tych osób, że o nich pamiętamy – mówi ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Osoby obdarowane, przyjmowały prezent z wielką radością. – To prawdziwe pyszności! – zachwycała się jedna z emerytek.

CZYTAJ TEŻ:  Tragedia wisiała na włosku. Czad zagroził rodzinie

Wolontariusze także byli uradowani. – Uśmiech ludzi, do których trafiamy to dla nas najpiękniejszy prezent. Pomagając innym pomnażamy dobro – zaznaczają.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady deszczu
2.7 ° C
3.1 °
2.4 °
80 %
6.2kmh
75 %
śr.
3 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu