19 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Pomoc dla pomagających. Caritas otrzymała wozy służby więziennej. Auta przekazał wiceminister Marcin Warchoł

REKLAMA

W więzieniu są już nie potrzebne. Busy jednak nadal jeżdżą i znakomicie przydadzą się wolontariuszom Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Służba Więzienna przekazała instytucji charytatywnej dwa auta wycofane z użytkowania.

Diecezjalną Caritas kieruje ks dr Piotr Potyrała. Zwykle zawsze jest uśmiechnięty, ale teraz aż nie posiadał się ze szczęścia. Auta przede wszystkim będą służyć potrzebującym. A takich osób jest mnóstwo. Dla nich organizowane są paczki, posiłki, wypożyczalnia sprzętu medycznego. Z tego miejsca nikt nie odchodzi bez pomocy.

– Samochody już pracują. Pierwszy z nich zastąpił wyeksploatowany pojazd, który dotychczas służył nam w rzeszowskim oddziale Caritas. Samochód ma 21 lat i już martwiły nas jego coraz bardziej kosztowne naprawy. Teraz dysponujemy autem, które da nam dużo więcej możliwości. Drugi z podarowanych busów trafi do placówki Caritas w Myczkowcach, gdzie przysłuży się do niesienia pomocy na terenach bieszczadzkich. Oba pojazdy znacząco pomogą realizowaniu naszej misji – mówi ks. Piotr Potyrała.

Przekazane samochody to pojazdy dostawcze i dostawczo-osobowe. Strażnicy bardzo o nie dbali. Oba auta są w bardzo dobrym stanie technicznym i nie wymagają praktycznie żadnych nakładów finansowych. Tylko wsiadać i jechać..

Samochody przekazano 25 maja. W uroczystości uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – dr hab. Marcin Warchoł.

Wszystkie działania pomocowe podejmowane przez Caritas – niepełnosprawnym, osobom samotnym, seniorom, osobom bezdomnym są zasługą ks. dyrektora Piotra Potyrały, ale również wspaniałych wolontariuszy i wszystkich przyjaciół Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Ale, żeby tą pomoc nieść trzeba mieć czym! – podkreślił minister Marcin Warchoł.

W przekazaniu aut uczestniczyli także płk Marek Grabek – dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie. Również Andrzej Homa, wójt gminy Chłopice, która zaangażowała się w pomoc dla Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj