7.8 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

1000 świątecznych paczek dla potrzebujących

Nic nie jest w stanie zatrzymać dobroci. Nawet pandemia i reżimy sanitarne. Zwykle w Rzeszowie odbywała się Miejska Wigilia, która zwykle gromadziła ponad pół tysiąca osób: ubogich, bezdomnych i samotnych. Teraz spotkanie odwołano, ale o potrzebujących nie zapomniano. Specjalnie dla nich Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotował 1000 świątecznych paczek.

REKLAMA

Od kilku dni wolontariusze przekazują dary. Odbierane są też one osobiście w Caritasie przy ul. Styki 21.

Paczki przygotowano dzięki adwentowym zbiórkom w parafiach, wsparciu firmy „Selgros”, urzędu miasta, a także środkom własnym Caritas.

W każdym zestawie znalazły się wysokiej jakości produkty: wędliny, ryby, zupy, konserwy, kawa, mąka, również słodycze.

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby również ludzie samotni, biedni i bezdomni mogli doświadczyć miłości związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Ważne jest poczucie tych osób, że o nich pamiętamy – mówi ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

CZYTAJ TEŻ:  Śliski poranek. Auto zablokowało osiedle

Osoby obdarowane paczkami, przyjmowały je z wielką radością. – Ich uśmiech to dla nas najpiękniejszy prezent – mówią wolontariusze Caritas. – Pomagając innym pomnażamy dobro – dodają.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
7.8 ° C
9.4 °
6.3 °
82 %
4.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu