21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Aktorka chorowała

Była Halinką „z Kiepskich”. Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

REKLAMA

To wielka strata dla polskiego kina. Zmarła aktorka Marzena Kipiel-Sztuka (†58 l.). Widzowie najbardziej kojarzyli ją z rolą Halinki w serialu „Świat według Kiepskich”.

Przykrą wiadomość przekazano 9 czerwca. Zamieściła ją na swojej stronie koleżanka z planu i z życia – Renata Pałys, która na Facebooku napisała krótko: „Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka”.

Zmarła Marzena Kipiel-Sztuka: Wcześniej otwarcie mówiła o problemach ze zdrowiem

Marzena Kipiel-Sztuka nie kryła swoich problemów zdrowotnych. Zmagała się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc i otwarcie przyznała, że cierpiała na depresję. – W tej chwili patrzy na mnie mój pies. Wygląda uroczo, więc czuję się trochę lepiej. Jednak poza tym zmagam się z depresją i dokucza mi samotność […] Połowę dnia przesypiam, a z domu wychodzę głównie na spacery z psem – mówiła szczerze Marzena Kipiel-Sztuka. – Zachęcam wszystkich, którzy mają podobne problemy, aby otwarcie o nich mówili i szukali pomocy – apelowała.

Mimo swojej popularności i sympatii widzów, jej życie prywatne pełne było wyzwań i bolesnych doświadczeń. Nigdy nie udało jej się związać na dłużej z żadnym mężczyzną, a los zadał jej kilka dotkliwych ciosów. W wywiadach aktorka wspominała, że musiała pożegnać aż czterech partnerów, co z pewnością wpłynęło na jej stan emocjonalny i zdrowie psychiczne.

Obsada odchodzi

Dla widzów to ogromny szok, ale nie jest to pierwsze tragiczne wydarzenie związane ze słynnym serialem, który przez lata zdobywał serca kolejnych pokoleń. Stała obsada filmu stopniowo odchodzi, pozostawiając po sobie niezatarty ślad w historii telewizji. Wcześniej zmarli:

† 2007 r. – Krystyna Feldman – (babcia Rozalia Kiepska)

† 2016 r. – Bohdan Smoleń – (Edzio listonosz)

† 2016 r. – Dariusz Gnatowski – (Arnold Boczek)

† 2021 r. Ryszard Kotys – (Marian Paździoch)

Nie tylko rola Halinki

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się w 1965 roku w Legnicy. Swoją aktorską karierę rozpoczęła w latach 80., kiedy to zaczęła pracować w teatrze. W latach 1989-2000 występowała w legnickim Teatrze Dramatycznym.

Polskim widzom jest najbardziej znana z roli Haliny Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”, w którym grała od 1999 do 2022 roku. Ta rola przyniosła jej największą popularność, ale nie była to jej jedyna znacząca kreacja.

Zagrała także w serialach takich jak „Fala zbrodni”, „Pierwsza miłość” i „Behawiorysta”, a także w filmach „Fighter” i „Miłość jest blisko”. W 2007 roku brała udział w pierwszej edycji telewizyjnego show „Jak oni śpiewają”.

Wielki smutek i kondolencie

W internecie, dotknięci smutkiem widzowie, wyrażają swoje uczucia i wspomnienia związane z aktorką. Wiele osób dzieli się swoimi opiniami, podkreślając jej talent i wpływ, jaki miała na ich życie. Oto niektóre wpisy:

  • Aż nabrały mi się łzy do oczu .. bo świat według kiepskich to całe moje dzieciństwo…
  • Wyrazy współczucia… [*] wspaniała aktorka kultowego serialu
  • Nie znałam Pani Marzeny ale bardzo lubiłam ją jako aktorkę, uwielbiałam jej uśmiech…
– Facebook

Zobacz też:

Nagła śmierć księdza prałata (†68). „To był dusza człowiek”

Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Współzałożyciel fabryki Nowy Styl

Tragiczny finał poszukiwań. Teraz jest smutna pewność

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj