15.5 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Policjanci (od)uczą jazdy buspasami

REKLAMA

Buspasy w Rzeszowie są już od kilku lat. Wielu kierowców jednak o tym zapomina. Policjanci z drogówki postanowili przypomnieć do czego służą, kiedy i kto może z nich korzystać. Niektórzy za tę lekcję muszą słono zapłacić!

Buspasy mają usprawniać ruch komunikacji miejskiej. Patrząc na to, co dzieje się w centrum w porach szczytu można o tym zapomnieć. Każdy szuka sposobu, aby w korku jak najszybciej przemknąć do przodu. Oczywiście jest wielu cwaniaków, ale też pechowców, którzy z buspasa próbują włączyć się do ruchu i muszą liczyć na czyjąś litość, aby wrócić na właściwą ścieżkę dla wszystkich.

Buspasów w Rzeszowie jest kilka. Znajdują się w ścisłym centrum miasta. Wyjątkiem jest nieco oddalony od Śródmieścia buspas na al. Sikorskiego. Na naszej infografice zamieszczamy dokładną lokalizację.

Buspasy w Rzeszowie obowiązują w dni pracujące i to w czasie porannego i popołudniowego szczytu – czyli od godz. 6:30 do 9:30 oraz od 14:30 do 17:30. O tych porach buspasami mogą poruszać się:

  • autobusy
  • taksówki
  • służby ratunkowe
  • policja
  • straż miejska
  • motocykliści
  • kierowcy samochodów przewożący minimum dwóch pasażerów.

Teraz na szoferów, którzy nie prowadzą pojazdów żadnej z powyższych kategorii czekają policjanci. Mundurowi prowadzą działania pod hasłem „BUSpas dla uprawnionych”. Patrole uważnie przyglądają się kto i czym jedzie buspasem. Ci, którzy są nieuprawnieni, są zatrzymywani na krótką rozmowę. Funkcjonariusze przypominają o zasadach i dla utrwalenia tej wiedzy wręczają mandaty – 100 zł, plus 1 punkt karny.

Stróże prawa pochwalili się ostatnio efektem kilkunastominutowej pracy tylko jednego patrolu. Na 100 aut, które przejechały buspasem, 19 kierowców złamało przepisy.

– Nasze działania będą cykliczne powtarzane – ostrzegają funkcjonariusze drogówki.

Zobacz też:

Fala miejskiej drożyzny. Więcej zapłacimy za MPK, parkowanie, żłobki, a nawet baseny

Tu powstaje Rzeszów Wschodni. Będą kolejne przystanki

Rewolucja na torach! Wystartowała Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj