25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Już po buspasie na Sikorskiego. Powodował zagrożenie

REKLAMA

Buspas na al. Sikorskiego w Rzeszowie mylił kierowców i od środy (12 stycznia) przestał obowiązywać! Po licznych zgłoszeniach od mieszkańców, decyzję o likwidacji podjął prezydent miasta Konrad Fijołek.

Jak informują urzędnicy zlikwidowany został buspas w kierunku Tyczyna, czyli od al. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z ul. Robotniczą. Ratusz tłumaczy, że od dawna kierowcy skarżyli się na niebezpieczne sytuacje – chodzi o nagłe zwężenie drogi przed skrzyżowaniem z ul. Łukasiewicza.

Buspas został już zlikwidowany. Drogowcy zdemontowali znaki i usunęli napisy z jezdni. Ale całkowite nowe oznaczenia poziome będą mogły być naniesione jak trochę się ociepli.

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwsze w mieście. Wprowadzono je w 2011 r. Najpierw testowo, a potem zostały na stałe. Wydzielono je także na innych ulicach w Śródmieściu.

Buspasy w Rzeszowie obowiązują w dni robocze w godz. 6:30 – 9:30 oraz 14:30 – 17:30.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj