12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Burze nie dają spokoju. Grad, powalone drzewa, odcięty prąd. Pod Dębicą rodzina utknęła w aucie, które zalewała woda!

REKLAMA

Bardzo gorące i wilgotne powietrze zwiększa częstotliwość występowania gwałtownych zjawisk atmosferycznych. A właśnie teraz znaleźliśmy się pod wpływem takiej pogody. Z zagrożeniem należy zatem liczyć się codziennie. W miniony czwartek z powodu burz strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. W dramatycznej sytuacji znalazł się kierowca z trójką dzieci. Utknęli w aucie w lesie w środku nawałnicy.

W czwartek (16/07) najwięcej interwencji odnotowano w powiatach przemyskim, sanockim i dębickim. Tysiąc gospodarstw miało przerwy w dostawach prądu. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy.

Niespokojnie było pod Dębicą. W Dębowej od pioruna zapaliły się stodoła. W tym samym powiecie w okolicach Jaworza Górnego strażacy udzielili pomocy osobom, które utknęły w lesie w czasie nawałnicy. Droga została zalana i nagle zgasł silnik w ich aucie, które zaczęło nabierać wody. W samochodzie było troje dzieci. Wszyscy byli przerażeni, bo dodatkowo wokół biły pioruny. Strażacy na rękach przenieśli dzieci do swojego pojazdu. Skończyło się tylko na strachu.

Działania ratownicze podczas wieczornej burzy.

Opublikowany przez Komenda Powiatowa PSP w Dębicy Piątek, 16 lipca 2021

W Przemyślu drzewo runęło na jadący samochód. W aucie było dwóch mężczyzn. Na szczęście nic im się nie stało. Także w Przemyślu powalone drzewo uszkodziło kilka samochodów w autokomisie. Piorun uderzył w latarnię, której klosz spadł na ruchliwą jezdnię. Nikt nie ucierpiał.

Pracowały też strażackie pompy. M. in. woda wdarła się do piwnicy urzędu miasta w Ustrzykach Dolnych.

W Sanoku i pobliskim Zagórzu wyładowaniom towarzyszyły opady gradu.

Centrum Zarządzania Kryzysowego przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim nadal ostrzega przed burzami z gradem:

Miejscami burzom będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Prawdopodobieństwo takich zjawisk jest oceniane na 70 proc. Zatem bardzo wysoko.

🌪🌩W trakcie burzy nie wychodź z domu‼ Strażacy ostrzegają🚒‼

Opublikowany przez Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie Wtorek, 22 czerwca 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj