23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Budżet Obywatelski: Już wiadomo, co powstanie na Twoim osiedlu

REKLAMA

Niektóre osiedla miały tak świetne pomysły, że zagłosowało na nie więcej osób, niż jest mieszkańców. Tak było na osiedlach Miłocin i Załęże. Budżet Obywatelski w Rzeszowie na przyszły rok został właśnie rozstrzygnięty i ogłoszono wyniki plebiscytu.

Budżet Obywatelki to już sprawdzona forma aktywności mieszkańców. W tym roku zgłoszono 93 propozycje w trzech kategoriach: inwestycje ogólnomiejskie, inwestycje osiedlowe oraz organizacja imprez. Miasto na realizację zwycięskich projektów przeznaczyło 8 mln zł. Głosowało większość osiedli. Oddano nieco ponad 19 tysięcy głosów.

Jakie pomysły wygrały? Dokładna lista znajduje się TUTAJ. Z pewnością ucieszą się rowerzyści, bo w mieście powstanie dla nich wielka atrakcja – zespoły torów rowerowych PUMPTRACK. Odbędzie się też Rzeszowski Festiwal Rowerowy.

1 mln zł zagwarantowano na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią (o wymiarach 105 x 66m) na osiedlu Załęże.

Będą nowe place zabaw na osiedlach: Zwięczyca, Zalesie, także przy przedszkolu nr 11 na osiedlu Pobitno oraz przy ul. Pochorążych, gdzie dodatkowo powstaną urządzenia rekreacyjne dla osób 50+.

Jednym z oryginalnych pomysłów jest tężnia solankowa, która w przyszłym roku powstanie na terenie parku szkolnego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na ul. Miłocińskiej 75.

Dzięki głosowaniu w RBO nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych: pikników rodzinnych, festynów, a także Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2021.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj