11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Budżet Obywatelski: Już wiadomo, co powstanie na Twoim osiedlu

REKLAMA

Niektóre osiedla miały tak świetne pomysły, że zagłosowało na nie więcej osób, niż jest mieszkańców. Tak było na osiedlach Miłocin i Załęże. Budżet Obywatelski w Rzeszowie na przyszły rok został właśnie rozstrzygnięty i ogłoszono wyniki plebiscytu.

Budżet Obywatelki to już sprawdzona forma aktywności mieszkańców. W tym roku zgłoszono 93 propozycje w trzech kategoriach: inwestycje ogólnomiejskie, inwestycje osiedlowe oraz organizacja imprez. Miasto na realizację zwycięskich projektów przeznaczyło 8 mln zł. Głosowało większość osiedli. Oddano nieco ponad 19 tysięcy głosów.

Jakie pomysły wygrały? Dokładna lista znajduje się TUTAJ. Z pewnością ucieszą się rowerzyści, bo w mieście powstanie dla nich wielka atrakcja – zespoły torów rowerowych PUMPTRACK. Odbędzie się też Rzeszowski Festiwal Rowerowy.

1 mln zł zagwarantowano na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią (o wymiarach 105 x 66m) na osiedlu Załęże.

Będą nowe place zabaw na osiedlach: Zwięczyca, Zalesie, także przy przedszkolu nr 11 na osiedlu Pobitno oraz przy ul. Pochorążych, gdzie dodatkowo powstaną urządzenia rekreacyjne dla osób 50+.

Jednym z oryginalnych pomysłów jest tężnia solankowa, która w przyszłym roku powstanie na terenie parku szkolnego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na ul. Miłocińskiej 75.

Dzięki głosowaniu w RBO nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych: pikników rodzinnych, festynów, a także Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2021.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj