20 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Budki dla jerzyków w Jarosławiu. Gdzie się pojawią?

REKLAMA

Jerzyki zlatują na lato do Polski. W Jarosławiu będą miały, gdzie mieszkać. Nadleśnictwo przekazało miastu właśnie budki lęgowe. Są wyjątkowe!

Nadleśnictwo Jarosław sprezentowało kilkadziesiąt drewnianych domków. Będą zamontowane w pobliżu szkół i przedszkoli. Dzieci będą mogły podziwiać zwinne jerzyki w akcji, a przy okazji te sympatyczne ptaszki ogołocą teren z uciążliwych komarów. Nie bez powodu nazywane są odkurzaczami na komary. Potrafią dziennie zjeść ich 20 tysięcy. Swoją drogą – ciekawe kto to policzył? Ale tak mówią znawcy tematy, zatem należy im wierzyć.

Na pewno jerzyki dają wielką radość. Tak jak bociany – są nierozłącznym elementem polskiego lata. Niestety, zawsze robi się smutno, kiedy odlatują do ciepłych krajów, bo to znak, że wakacje się kończą…

Ale wróćmy do naszych budek. Dlaczego są wyjątkowe? Bo wykonano je z wielkim sercem. Zrobili je uczestnicy warsztatów terapii zajęciowych, prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu.

Dzięki budkom jerzyków w Jarosławiu będzie jeszcze więcej. I o to chodzi!

Zobacz też:

Mąż przez 29 lat nie łożył na utrzymanie rodziny. Zmieniła to modlitwa do św. Józefa. W Rzeszowie mamy teraz jego sanktuarium!

Polował nielegalnie na zwierzynę, „upolowała” go fotopułapka

Angelina Jolie we Lwowie. Dotarła tam przez Podkarpacie?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj