15 C
Rzeszów
poniedziałek, 2 października, 2023

Budki dla jerzyków w Jarosławiu. Gdzie się pojawią?

REKLAMA

Jerzyki zlatują na lato do Polski. W Jarosławiu będą miały, gdzie mieszkać. Nadleśnictwo przekazało miastu właśnie budki lęgowe. Są wyjątkowe!

Nadleśnictwo Jarosław sprezentowało kilkadziesiąt drewnianych domków. Będą zamontowane w pobliżu szkół i przedszkoli. Dzieci będą mogły podziwiać zwinne jerzyki w akcji, a przy okazji te sympatyczne ptaszki ogołocą teren z uciążliwych komarów. Nie bez powodu nazywane są odkurzaczami na komary. Potrafią dziennie zjeść ich 20 tysięcy. Swoją drogą – ciekawe kto to policzył? Ale tak mówią znawcy tematy, zatem należy im wierzyć.

Na pewno jerzyki dają wielką radość. Tak jak bociany – są nierozłącznym elementem polskiego lata. Niestety, zawsze robi się smutno, kiedy odlatują do ciepłych krajów, bo to znak, że wakacje się kończą…

Ale wróćmy do naszych budek. Dlaczego są wyjątkowe? Bo wykonano je z wielkim sercem. Zrobili je uczestnicy warsztatów terapii zajęciowych, prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu.

Dzięki budkom jerzyków w Jarosławiu będzie jeszcze więcej. I o to chodzi!

Zobacz też:

Mąż przez 29 lat nie łożył na utrzymanie rodziny. Zmieniła to modlitwa do św. Józefa. W Rzeszowie mamy teraz jego sanktuarium!

Polował nielegalnie na zwierzynę, „upolowała” go fotopułapka

Angelina Jolie we Lwowie. Dotarła tam przez Podkarpacie?

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA