22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Brzozowscy policjanci ratują belgijskich turystów. Sukces na szlaku architektury drewnianej

REKLAMA

Brzozowscy uratowali z tarapatów turystów z Belgii, którzy znaleźli się w kłopotliwej sytuacji podczas podróży swoim kamperem po malowniczym szlaku architektury drewnianej w województwie podkarpackim. Dzięki szybkiej reakcji policji oraz współpracy z lokalnym warsztatem samochodowym, zagubieni turyści mogli kontynuować swoją przygodę i zwiedzać urokliwe zakątki regionu.

Belgijscy turyści, entuzjaści kultury i historii, podjęli się podróży po Polsce, aby odkryć urok szlaku architektury drewnianej. Ich cel to malownicza miejscowość Haczów, która słynie z pięknego drewnianego kościoła, wpisanego na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niestety, ich kamper zawiódł ich w najmniej odpowiednim momencie, niespełna 24 kilometry przed upragnionym miejscem.

Nieznajomość terenu i bariera językowa sprawiły, że zdesperowani turyści nie wiedzieli, jak znaleźć odpowiednią pomoc. Wtedy podjęli decyzję o skontaktowaniu się z lokalnym numerem alarmowym. Na szczęście dyżurny z brzozowskiej komendy natychmiast zrozumiał ich potrzeby i podjął działania, aby pomóc.

Po krótkiej rozmowie w języku angielskim, dyżurny skierował na miejsce patrol ruchu drogowego, który natychmiast wyruszył w kierunku zagubionych turystów. Dzięki współpracy z dyżurnym, policjanci zlokalizowali najbliższy warsztat samochodowy, który mógł podjąć się naprawy kampera.

Jednak wyzwanie okazało się większe, niż początkowo przypuszczano. Awaria kampera była poważna i wymagała specjalistycznego podejścia. Zadzwoniono do kilku warsztatów, ale tylko ten w Domaradzu zaoferował swoją pomoc.

Nastąpiła niezbędna naprawa, ale wymagała czasu. Niezrażeni Belgowie mieli okazję poznać lokalną kulturę i zwyczaje, korzystając z gościnności okolicznych mieszkańców. Ostatecznie po dwóch dniach wytężonej pracy, kamper turystów z Belgii został odnowiony i gotowy do dalszej podróży.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj