16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Oszust podawał się za kobietę i szantażował wirtualnych kochanków

REKLAMA

Sąd w Brzozowie aresztował 19-latka, który podając się za kobietę nawiązywał znajomości na portalu randkowym, a potem szantażował swoich wirtualnych kochanków.

Młodzieniec straszył, że opublikuje rozmowy i nagie zdjęcia, które otrzymał od swoich rozmówców. Twierdził, że zamieści kompromitujące materiały na Facebooku, roześle do znajomych i rodziny. W niektórych przypadkach groził też policją, bo na czatach występował również jako małoletnia dziewczynka. Młody szantażysta był bardzo przebiegły. Tak prowadził rozmowy, aby zdobyć jak więcej informacji o swoich ofiarach.

Opryszek w ten sposób zmuszał rozmówców do płacenia okupu za milczenie. Kazał przesyłać sobie pieniądze BLIKiem.

Niektóre ofiary, wiedząc, że znalazły się w matni, postanowiły jednak przełamać wstyd i zawiadomić organy ścigania. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do zwalczania Cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ustalili podejrzanego, którym okazał się 19-latek ze Śląska.

Śledczy ustalili, że oszust wyłudził pieniądze od co najmniej 15 osób. Na razie ustalono, że zarobił 13 tys. zł. Dowodowy wskazuje, że kwota może być znacznie większa.

We wtorek podejrzany został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Brzozowie, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

19-latek usłyszał zarzut z art. 191§1 kodeksu  karnego, tj. zmuszania groźbą bezprawną do wpłaty pieniędzy w zamian za zaniechanie upublicznienia nagich zdjęć. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Jak zaznaczają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj