12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Brawo dziewczyny! Międzynarodowy sukces wokalistek RDK

To był prawdziwy popis anielskich głosów. Spośród ponad 250 solistów, którzy wzięli udział w festiwalu kolęd i pastorałek w Kalwarii Pacławskiej, wysoko oceniono cztery wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury. Dziewczyny znalazły się wśród laureatów.

REKLAMA

VI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek odbył się 31 stycznia. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel.

Z powodu pandemii i ograniczeń festiwal został zrealizowany w formule online. Wzięły w nim udział: 43 zespoły folklorystyczne, wokalne i wokalno-instrumentalne. Wystąpiło aż 254 solistów! Do tego 10 chórów, 1 orkiestra oraz 17 duetów / tercetów. Wśród nagrodzonych uczestników znalazły się młode wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury, które reprezentowały miasto Rzeszów.

  • Kinga Paszek – III miejsce w kategorii solistów 15-18 lat,
  • Małgorzata Łeska – wyróżnienie w kategorii solistów powyżej 19 lat,
  • Aleksandra Janas – wyróżnienie w kategorii solistów 10-14 lat,
  • Amelia Borkowska – wyróżnienie w kategorii solistów 10-14 lat.
CZYTAJ TEŻ:  Opaska dla seniorów. Wykryje problemy i przyśle pomoc

Kinga Paszek, Małgorzata Łeska i Aleksandra Janas pracują na co dzień w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście pod okiem instruktor Dominiki Kindrat, natomiast Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja została przygotowana przez instruktor Katarzynę Pasierb.

Nagrania wideo z werdyktem Jury oraz koncertem online znajdują się na stronie internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu:

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu