22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Ataki rakietowe wyłączyły prąd na przejściach granicznych

REKLAMA

Dwa przejścia graniczne z Ukrainą na Podkarpaciu – w Korczowej i Medyce przestały w poniedziałek rano obsługiwać podróżnych. A wszystko przez problemy z dostawą prądu po ukraińskiej stronie granicy. Awarie wystąpiły po porannych atakach rakietowych.

Wiadomość o utrudnieniach na granicy przekazała w poniedziałek rano (10 października) rzecznik Straży Granicznej – porucznik Anna Michalska. Jej wypowiedź cytowała agencja prasowa Reuters.

Problemy z prądem wystąpiły po ukraińskiej stronie przejść. W punktach po polskiej stronie energia była i jest dostarczana bez zakłóceń. Mimo to ruch na przejściach został wstrzymany, ponieważ ukraińscy pogranicznicy nie byli w stanie dokonywać odpraw.

Awarię udało się usunąć po kilku godzinach. Około godz. 13 ukraińskie punkty graniczne znów miały prąd.

Nie było natomiast żądnych podobnych problemów na innych przejściach – w Krościenku i Budomierzu, gdzie energia dostarczana jest przez polską stronę.

Rano 10 października na Kijów i wiele innych Ukraińskich miast spadły rosyjskie rakiety. Wybuchy odnotowano także w obwodzie lwowskim. Oprócz ofiar w ludziach, uszkodzona została infrastruktura.

Aktualne informacje o utrudnieniach i ruchu granicznym można na bieżąco śledzić pod linkiem Straży Granicznej, który dostępny jest TUTAJ:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj