15 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Ataki rakietowe wyłączyły prąd na przejściach granicznych

Dwa przejścia graniczne z Ukrainą na Podkarpaciu – w Korczowej i Medyce przestały w poniedziałek rano obsługiwać podróżnych. A wszystko przez problemy z dostawą prądu po ukraińskiej stronie granicy. Awarie wystąpiły po porannych atakach rakietowych.

REKLAMA

Wiadomość o utrudnieniach na granicy przekazała w poniedziałek rano (10 października) rzecznik Straży Granicznej – porucznik Anna Michalska. Jej wypowiedź cytowała agencja prasowa Reuters.

Problemy z prądem wystąpiły po ukraińskiej stronie przejść. W punktach po polskiej stronie energia była i jest dostarczana bez zakłóceń. Mimo to ruch na przejściach został wstrzymany, ponieważ ukraińscy pogranicznicy nie byli w stanie dokonywać odpraw.

Awarię udało się usunąć po kilku godzinach. Około godz. 13 ukraińskie punkty graniczne znów miały prąd.

Nie było natomiast żądnych podobnych problemów na innych przejściach – w Krościenku i Budomierzu, gdzie energia dostarczana jest przez polską stronę.

CZYTAJ TEŻ:  Tragiczna czołówka na krajowej dziewiętnastce. Zginęła 42-latka

Rano 10 października na Kijów i wiele innych Ukraińskich miast spadły rosyjskie rakiety. Wybuchy odnotowano także w obwodzie lwowskim. Oprócz ofiar w ludziach, uszkodzona została infrastruktura.

Aktualne informacje o utrudnieniach i ruchu granicznym można na bieżąco śledzić pod linkiem Straży Granicznej, który dostępny jest TUTAJ:

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
pochmurnie
15 ° C
15.5 °
13.1 °
51 %
2.6kmh
20 %
śr.
15 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu