28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Bono i The Edge z U2 też lądowali w Jasionce

REKLAMA

Port Rzeszów-Jasionka podsumował miniony rok, który był niezwykły w historii lotniska. Obsłużył 15 tysięcy operacji lotniczych – nie tylko rejsów regularnych, ale również samolotów specjalnych – wojskowych, z pomocą humanitarną, a także z ważnymi delegacjami. Prócz światowych przywódców z prezydentem USA na czele, na lotnisku gościły również gwiazdy. Wśród nich członkowie słynnej grupy rockowej U2 – Bono i The Edge.

Irlandzka grupa U2 to najsłynniejszy zespół rockowy świata, który gra w niezmienionym składzie od 1976 r. W Polsce zespół oficjalnie gościł trzy razy w ramach swoich światowych tras koncertowych: 1997, 2005 i 2009 roku.

7 maja 2022 r. wokalista U2 Bono i gitarzysta zespołu The Edge znów znaleźli się w Polsce, a konkretnie na Podkarpaciu. Byli tu zupełnie prywatnie i przejazdem w drodze do Kijowa, gdzie pojechali, aby okazać solidarność Ukrainie. Zobaczyli zniszczone osiedla, dali też krótki koncert w metrze, gdzie mieszkańcy chronili się i nadal chronią przed rosyjskimi rakietami.

Bono i The Edge w maju 2022 r. przez Rzeszów pojechali na Ukrainę. Odwiedzili zniszczone miasto Bucza w obwodzie kijowskim

Aby dotrzeć do Kijowa członkowie U2 musieli skorzystać z tego samego szlaku, z którego korzystali ważni politycy: Andrzej Duda, premier Polski Mateusz Morawicki, ale też kanclerz Niemiec, prezydent Francji, albo premier Wielkiej Brytanii.

Bono i The Edge przylecieli do Rzeszowa prywatnym odrzutowcem z Nicei we Francji. Z Jasionki autostradą A4 pojechali na dworzec kolejowy w Przemyślu. Tam wsiedli do specjalnego pociągu i po kilku godzinach nocnej podróży, o świecie, byli w Kijowe. Wrócili tą samą drogą.

Koncert Bono i The Edge w metrze w Kijowe, 8 maja 2022 r.

O wizycie muzyków U2 w Jasionce poinformował Port Lotniczy przy okazji podsumowania 2022 roku. Lotnisko pochwalił się, że obsłużyło ponad 730 tysięcy pasażerów, co jest drugim wynikiem w historii.

Jak stwierdza Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy portu, sytuacja geopolityczna sprawiła, że lotnisko w Jasionce gościło wiele osobistości z całego świata, w tym kilkudziesięciu prezydentów i premierów.

– Nasz port port odwiedzili m.in. amerykański przywódca Joe Biden, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leynen i szefowa Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola – wymienia rzecznik.

W Jasionce lądowali również znani na świecie przedsiębiorcy, tacy jak Richard Branson, a także zaangażowany w pomoc Ukrainie aktor Sean Penn.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj