13.5 C
Rzeszów
sobota, 24 lutego, 2024

Bono i The Edge z U2 też lądowali w Jasionce

REKLAMA

Port Rzeszów-Jasionka podsumował miniony rok, który był niezwykły w historii lotniska. Obsłużył 15 tysięcy operacji lotniczych – nie tylko rejsów regularnych, ale również samolotów specjalnych – wojskowych, z pomocą humanitarną, a także z ważnymi delegacjami. Prócz światowych przywódców z prezydentem USA na czele, na lotnisku gościły również gwiazdy. Wśród nich członkowie słynnej grupy rockowej U2 – Bono i The Edge.

Irlandzka grupa U2 to najsłynniejszy zespół rockowy świata, który gra w niezmienionym składzie od 1976 r. W Polsce zespół oficjalnie gościł trzy razy w ramach swoich światowych tras koncertowych: 1997, 2005 i 2009 roku.

7 maja 2022 r. wokalista U2 Bono i gitarzysta zespołu The Edge znów znaleźli się w Polsce, a konkretnie na Podkarpaciu. Byli tu zupełnie prywatnie i przejazdem w drodze do Kijowa, gdzie pojechali, aby okazać solidarność Ukrainie. Zobaczyli zniszczone osiedla, dali też krótki koncert w metrze, gdzie mieszkańcy chronili się i nadal chronią przed rosyjskimi rakietami.

Bono i The Edge w maju 2022 r. przez Rzeszów pojechali na Ukrainę. Odwiedzili zniszczone miasto Bucza w obwodzie kijowskim

Aby dotrzeć do Kijowa członkowie U2 musieli skorzystać z tego samego szlaku, z którego korzystali ważni politycy: Andrzej Duda, premier Polski Mateusz Morawicki, ale też kanclerz Niemiec, prezydent Francji, albo premier Wielkiej Brytanii.

Bono i The Edge przylecieli do Rzeszowa prywatnym odrzutowcem z Nicei we Francji. Z Jasionki autostradą A4 pojechali na dworzec kolejowy w Przemyślu. Tam wsiedli do specjalnego pociągu i po kilku godzinach nocnej podróży, o świecie, byli w Kijowe. Wrócili tą samą drogą.

Koncert Bono i The Edge w metrze w Kijowe, 8 maja 2022 r.

O wizycie muzyków U2 w Jasionce poinformował Port Lotniczy przy okazji podsumowania 2022 roku. Lotnisko pochwalił się, że obsłużyło ponad 730 tysięcy pasażerów, co jest drugim wynikiem w historii.

Jak stwierdza Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy portu, sytuacja geopolityczna sprawiła, że lotnisko w Jasionce gościło wiele osobistości z całego świata, w tym kilkudziesięciu prezydentów i premierów.

– Nasz port port odwiedzili m.in. amerykański przywódca Joe Biden, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leynen i szefowa Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola – wymienia rzecznik.

W Jasionce lądowali również znani na świecie przedsiębiorcy, tacy jak Richard Branson, a także zaangażowany w pomoc Ukrainie aktor Sean Penn.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj