12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Bolid z kosmosu eksplodował nad miastem. Nagrała to kamera

Godzina 1:59, wszyscy smacznie śpią, a na niebie takie cuda! Przyleciał gość z kosmosu i eksplodował nad Rzeszowem. Zrobił to bardzo cicho, ale efektownie. Na ułamek sekundy błysk zamienił noc w dzień!

REKLAMA

Niezwykłe zjawisko zarejestrowała kamera monitoringu na osiedlu Baranówka w Rzeszowie. Na niebie nagle pojawił się jasny obiekt. Wybuchł i rozpadł się na dwa większe kawałki. Spadające odłamki po chwili zgasły. Wszystko działo się wiele kilometrów nad Ziemią.

Ten świetlny spektakl to efekt spadania bolidu, który jest większym meteorem. Może liczyć nawet kilkanaście centymetrów. Kiedy taki kosmiczny kamień wpada w naszą atmosferę – a ma wtedy prędkość kilkudziesięciu kilometrów na sekundę – jego powierzchnia nagrzewa się, osiągając kilka tysięcy stopni. Świeci wtedy jak żarówka.

CZYTAJ TEŻ:  Senior zabłądził na grzybach. Noc spędził w lesie

Tak duży obiekt nie zawsze podlega całkowitemu spaleniu, a wtedy jego część lub części spadają na Ziemię w postaci meteorytu. Znalezienie go może być cennym skarbem.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu