24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Bójka uczennic. Tłum kibicuje i nie reaguje. Są pierwsze zarzuty

REKLAMA

Kopniaki, ciosy pięścią, szarpanie za włosy i za ubranie. Tę bitwę między dwiema dziewczynami, z których jedna jest uzbrojona w kastet, ogląda tłum rówieśników. Krzyczą i dopingują: „dwaj ją!”, „po ryju”. Stoją, śmieją się i nagrywają komórkami. Nikt nie ma odwagi przerwać tej bezsensownej bójki, która wcale nie jest na niby.

Wszystko działo w Brzozowie. Filmiki trafiły do sieci i sprawą zajęła się policja. Jak ustaliła, poróżniły się dwie nastolatki 15 i 17 latka. Powiedziały sobie, że wyjaśnią swoje problemy następnego dnia na długiej przerwie. Spotkały się na skwerku i doszło do rękoczynów.

Według policji, poszkodowana jest 15-latka, która została lekko ranna. Starsza dziewczyna miała zaatakować pierwsza, a do tego używać kastetu, który dostała od swojego rówieśnika. Dlatego on i 17-latka usłyszeli zarzuty.

– Dziewczyna odpowie za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu, przy czym, zarzucany jej czyn, miały charakter chuligański. Natomiast 17-latek usłyszał zarzut udzielenia pomocy w tym przestępstwie. Grozi im za to do 2 lat więzienia – informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

To nie koniec sprawy. Policja próbuje zidentyfikować widzów. Mogą odpowiadać za nieudzielenie pomocy, podżeganie do popełnienia przestępstwa.

O bójce zrobiło się głośno w całej Polsce. Informują o niej media. Co było zarzewiem całego konfliktu? Oto co 17-latka powiedziała w Uwadze TVN:

– Były rozsyłane jej nagie zdjęcia, które wysłała swojemu chłopakowi. Ten chłopak rozesłał je po całej budowlance, ekonomiku i liceum. Poszło to na mnie, że to niby ja rozesłałam, a tak naprawdę to już kilka miesięcy temu każdy te zdjęcia miał i każdy się z tego śmiał, ale ona się oczywiście tym nie przejmowała i rozsyłała je nawet kolejnym chłopakom, kolejne takie zdjęcia i filmiki – powiedziała w rozmowie z TVN 17-latka.

Dodała też, że 15-latka miała obrażać jej rodzinę. Przyznała jednak, że żałuje, iż użyła kastetu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj