21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Bohaterskie małżeństwo policjantów. To była niebezpieczna akcja

REKLAMA

Są policyjnym małżeństwem. Choć pracują w różnych komendach i razem nie chodzą na patrole, w czasie wolnym, przeprowadzili wspólną akcję. Pani Agnieszka i pan Tomasz poskromili włamywaczy. Nie było to łatwe, bo przestępcy wykazali się wielką agresją. Posłużyli się gazem, a nawet śrubokrętem.

Wszystko działo się na osiedlu Dzików w Tarnobrzegu. Tu mieszkają państwo Włodarczykowie. Pan Tomasz jest starszym aspirantem w miejscowej Komendzie Miejskiej, jego żona Agnieszka to starsza sierżant w Komendzie Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Tego dnia oboje mieli wolne. Przed południem na klatce bloku pojawili się dwaj, dziwni mężczyźni. Pochodzili pod drzwi i nasłuchiwali, czy jest ktoś w środku. Posiadali ze sobą narzędzia do siłowego otwierania zamków.

Policjant akurat wychodził z domu i wystarczyło, że rzucił okiem na podejrzanych typków, aby rozszyfrować ich zamiary. Zatrzymał się, przedstawił i zapytał, czy mogą się wylegitymować. Ci w odpowiedzi rozpylili w jego kierunku gaz i rzucili się do ucieczki.

Policjant złapał jednego z oprychów i zaczął wołać żonę na pomoc. Kobieta pobiegła za drugim sprawcą. Dogoniła go, ale on również ją zaatakował. Zaczął szarpać, odpychać, prysnął gazem w twarz.

Policjantka nie odstąpiła od interwencji. Wyszarpała mężczyźnie plecak i mocno trzymała za ramię. Niedoszły rabuś usiłował zadać policjantce ciosy śrubokrętem.

Wtedy na pomoc ruszyli dwaj pracownicy firmy budowlanej.

Finał całej akcji był taki, że obaj – wielokrotnie karani włamywacze – 48 i 63-latek trafili na komendę. Pochodzą z drugiego końca Polski – z woj. warmińsko-mazurskiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące napaści na funkcjonariuszy. Zostali tymczasowo aresztowani.

Domowy posterunek

St. sierż. Agnieszka Włodarczyk służbę w policji pełni od 7 lat, natomiast  staż st. asp. Tomasza Włodarczyka jest dwa razy dłuższy. Oboje zgodnie twierdzą, że czujność i dociekliwość to cechy, które mocno pomagają w tym zawodzie.

Najbardziej dumni z policyjnej pary są sąsiedzi. Wszyscy czują się bezpieczni, mając w bloku domowy posterunek. 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj