24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Młodzi Supermani! Ratowali ofiary pożaru!

REKLAMA

Dwóch kolegów – Filip Robak (17 l.) i Jakub Kłóska (15 l.) to prawdziwi bohaterowie! Pierwsi zauważyli pożar w Zagorzycach w powiecie ropczycko-sędziszowskim i pierwsi ruszyli na ratunek. Dzięki nim uratowano dobytek, a co najważniejsze – ludzkie życie!

Do zdarzenia doszło w połowie lipca. Wieczorem młodzieńcy nagle zauważyli dym i ogień wydobywający się z garażu na jednej z posesji w Zagorzycach.

Bez chwili wahania zaczęli budzić mieszkańców domu, który stał bardzo blisko płonącego budynku. Wyprowadzili właścicieli, zaalarmowali sąsiadów i sami, jeszcze przed przybyciem strażaków zaczęli gasić ogień. Jak się później okazało płomienie przechodziły już na budynek mieszkalny, uszkadzając elewację i dach. 

Dzięki szybkiej reakcji młodych ludzi nie doszło do rozprzestrzenienia się żywiołu. Ocaleni seniorzy przyznali, że już spali, kiedy rozszalał się pożar.

Postawa nastolatków zasługuje na uznanie. Docenić postanowił ich burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć oraz komendant powiatowy policji insp. Wojciech Rak. Gratulacje odebrali także rodzice za wychowanie tak dzielnych synów!

dsc 0972
Burmistrz i komendant nagrodzili odważnych młodzieńców | Fot. Urząd Miasta Sędziszów Małopolski

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj