16.4 C
Rzeszów
środa, 6 lipca, 2022

Najnowsze

Młodzi Supermani! Ratowali ofiary pożaru!

Dwóch kolegów – Filip Robak (17 l.) i Jakub Kłóska (15 l.) to prawdziwi bohaterowie! Pierwsi zauważyli pożar w Zagorzycach w powiecie ropczycko-sędziszowskim i pierwsi ruszyli na ratunek. Dzięki nim uratowano dobytek, a co najważniejsze – ludzkie życie!

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w połowie lipca. Wieczorem młodzieńcy nagle zauważyli dym i ogień wydobywający się z garażu na jednej z posesji w Zagorzycach.

Bez chwili wahania zaczęli budzić mieszkańców domu, który stał bardzo blisko płonącego budynku. Wyprowadzili właścicieli, zaalarmowali sąsiadów i sami, jeszcze przed przybyciem strażaków zaczęli gasić ogień. Jak się później okazało płomienie przechodziły już na budynek mieszkalny, uszkadzając elewację i dach. 

Dzięki szybkiej reakcji młodych ludzi nie doszło do rozprzestrzenienia się żywiołu. Ocaleni seniorzy przyznali, że już spali, kiedy rozszalał się pożar.

Postawa nastolatków zasługuje na uznanie. Docenić postanowił ich burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć oraz komendant powiatowy policji insp. Wojciech Rak. Gratulacje odebrali także rodzice za wychowanie tak dzielnych synów!

dsc 0972
Burmistrz i komendant nagrodzili odważnych młodzieńców | Fot. Urząd Miasta Sędziszów Małopolski
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
burze z piorunami i słabe opady deszczu
16.4 ° C
16.6 °
16 °
97 %
6.2kmh
75 %
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu