25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Bohaterstwo! 37-latek zanurkował i wyłowił tonącego młodzieńca

Prawdziwy bohater! A w zasadzie bohaterowie, bo osób, które wykazały się wielkim poświęceniem i męstwem w ratowaniu życia było więcej! Dzięki ich zaangażowaniu ocalono 25-latka, który topił się w zalewie w Łopuszce Małej pod Przeworskiem.

REKLAMA

Wszystko działo się w niedzielę, 6 czerwca nad zalewem w Łopuszce Małej pod Przeworskiem. Podczas kąpieli zaczął tonąć 25 latek. Mężczyzna nagle zniknął pod wodą i znalazł się na dnie.

Na zalewem odbywał się festyn z okazji Dnia Dziecka. Na miejscu była załoga OSP. Na ratunek pospieszyła grupa osób. Pierwszy do wody wskoczył świadek – 37-latek pan Lucjan, który był na festynie z żoną i dziećmi. Wkrótce dołączyło do niego także dwóch druhów OSP z Łopuszki Małej. W trzech nurkowali w poszukiwaniu młodzieńca. 37-latkowi udało się go odnaleźć i wydostać do pomostu, gdzie natychmiast strażacy przystąpili do reanimacji.

Poszkodowany trafił od razu w fachowe ręce – ludzi, którzy doskonale znają się na udzielaniu pierwszej pomocy. Dodatkowo na miejscu pojawili się lekarz i ratownik medyczny, którzy mieszkają niedaleko.

25-latek był nieprzytomny. Dzięki wytrwałości ratowników udało się przywrócić mu tętno. Wkrótce młodzieniec trafił do szpitala w Przeworsku.

Brawa należą się wszystkim, szczególnie 37-latkowi z gminy Jawornik Polski, który bez wahania wziął udział w tej dramatycznej akcji. Dzięki jego zdecydowanej reakcji, udało się ocalić życie młodego człowieka. To zasługa godna najwyższego uznania.

Liczyła się każda minuta i w tym przypadku żadna nie została zmarnowana.

Wypadek w Łopuszce Małej jest pierwszym tego typu zdarzeniem w tym sezonie. Policja apeluje o rozwagę i trzeźwość podczas wypoczynku nad wodą.

Chwila beztroski może zamienić się w dramat i zakończyć śmiercią.

Pamiętajmy:

  • Należy pływać tylko w miejscach strzeżonych.
  • Nie wolno wskakiwać do wody w pobliżu urządzeń i budowli hydrotechnicznych.
  • Nie wolno skakać do wody w miejscach nieznanych – może się to skończyć śmiercią lub kalectwem.
  • Absolutnie nie wolno pływać po spożyciu alkoholu.
  • Za bardzo nie należy ufać swoim umiejętnościom pływackim. Zupełnie inaczej wygląda pływanie w basenie niż w zbiorniku wodnym, gdzie nasze umiejętności pływackie mogą nie wystarczyć.
  • Nie pływajmy daleko od brzegu.

Zobacz też:

Katastrofa awionetki pod Leskiem. Ranne 3 osoby

Wspaniały jubileusz bohatera. Major Stefan Michalczak skończył 100 lat!

Miejska plaża już zaprasza

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu