18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Bohaterstwo! 37-latek zanurkował i wyłowił tonącego młodzieńca

REKLAMA

Prawdziwy bohater! A w zasadzie bohaterowie, bo osób, które wykazały się wielkim poświęceniem i męstwem w ratowaniu życia było więcej! Dzięki ich zaangażowaniu ocalono 25-latka, który topił się w zalewie w Łopuszce Małej pod Przeworskiem.

Wszystko działo się w niedzielę, 6 czerwca nad zalewem w Łopuszce Małej pod Przeworskiem. Podczas kąpieli zaczął tonąć 25 latek. Mężczyzna nagle zniknął pod wodą i znalazł się na dnie.

Na zalewem odbywał się festyn z okazji Dnia Dziecka. Na miejscu była załoga OSP. Na ratunek pospieszyła grupa osób. Pierwszy do wody wskoczył świadek – 37-latek pan Lucjan, który był na festynie z żoną i dziećmi. Wkrótce dołączyło do niego także dwóch druhów OSP z Łopuszki Małej. W trzech nurkowali w poszukiwaniu młodzieńca. 37-latkowi udało się go odnaleźć i wydostać do pomostu, gdzie natychmiast strażacy przystąpili do reanimacji.

Poszkodowany trafił od razu w fachowe ręce – ludzi, którzy doskonale znają się na udzielaniu pierwszej pomocy. Dodatkowo na miejscu pojawili się lekarz i ratownik medyczny, którzy mieszkają niedaleko.

25-latek był nieprzytomny. Dzięki wytrwałości ratowników udało się przywrócić mu tętno. Wkrótce młodzieniec trafił do szpitala w Przeworsku.

Brawa należą się wszystkim, szczególnie 37-latkowi z gminy Jawornik Polski, który bez wahania wziął udział w tej dramatycznej akcji. Dzięki jego zdecydowanej reakcji, udało się ocalić życie młodego człowieka. To zasługa godna najwyższego uznania.

Liczyła się każda minuta i w tym przypadku żadna nie została zmarnowana.

Wypadek w Łopuszce Małej jest pierwszym tego typu zdarzeniem w tym sezonie. Policja apeluje o rozwagę i trzeźwość podczas wypoczynku nad wodą.

Chwila beztroski może zamienić się w dramat i zakończyć śmiercią.

Pamiętajmy:

  • Należy pływać tylko w miejscach strzeżonych.
  • Nie wolno wskakiwać do wody w pobliżu urządzeń i budowli hydrotechnicznych.
  • Nie wolno skakać do wody w miejscach nieznanych – może się to skończyć śmiercią lub kalectwem.
  • Absolutnie nie wolno pływać po spożyciu alkoholu.
  • Za bardzo nie należy ufać swoim umiejętnościom pływackim. Zupełnie inaczej wygląda pływanie w basenie niż w zbiorniku wodnym, gdzie nasze umiejętności pływackie mogą nie wystarczyć.
  • Nie pływajmy daleko od brzegu.

Zobacz też:

Katastrofa awionetki pod Leskiem. Ranne 3 osoby

Wspaniały jubileusz bohatera. Major Stefan Michalczak skończył 100 lat!

Miejska plaża już zaprasza

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj