2.5 C
Rzeszów
piątek, 1 grudnia, 2023

Boeing rozwija talenty. Na politechnice otworzył specjalną klasę dla uczniów

REKLAMA

Amerykański Boeing to największy na świecie producent samolotów. Lotniczy gigant będzie teraz wspierał naukę na Podkarpaciu i pomagał kształcić przyszłych mechaników i inżynierów. Wspólnie z organizacją FIRST Scandinavia otworzył na Politechnice Rzeszowskiej klasę doświadczalną oferującą edukację w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii, a także matematyki.

Znaną przemysłową marką Podkarpacia jest Dolina Lotnicza i działające w niej firmy związane z przemysłem samolotowym. To nie tylko najnowsze technologie, komputery, roboty, ale przede wszystkim wysokiej klasy specjaliści.

Rzeszów to właściwe miejsce, aby kształcić taką kadrę. Klasa, która teraz powstała na politechnice dla wielu młodych ludzi może być zachętą i inspiracją do wyboru drogi zawodowej, którą zechcą podążać. Jedno jest pewne – jeśli dokonają takiego wyboru i zechcą zostać fachowcami z branży lotniczej, o pracę nie będą musieli się martwić.

Na uczelni otwarto pracownię Newtona. To miejsce, w którym młodzież szkół ponadpodstawowych będzie mogła praktycznie realizować teoretycznie poznane zagadnienia. – Jestem przekonana, że projekt ten przyniesie wspaniałe efekty, rozbudzi w młodych ludziach zainteresowania i zainspiruje ich do doskonalenia umiejętności – powiedziała wojewoda Ewa Leniart, która uczestniczyła w otwarciu klasy.

Uczniowie już mogą rozgrzewać szare komórki do zadania, które czeka ich w najbliższych dniach. Będą pracować nad planem lotu misji ratowniczej. To co nakreślą liczbami, będą mogli przetestować w praktyce. Choć nie wsiądą do prawdziwego helikoptera, czy samolotu, lot odbędą na symulatorze.

– Obecność pracowni Newton Room jest dla nas bardzo ważna. Przede wszystkim pokazuje naszą uczelnię jako lidera kształcenia najlepszych specjalistów w branży lotniczej – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Pracownia działa czasowo i utworzono ją na politechnice w budynku „O” przy ul. Akademickiej 8. Program jest skierowany do uczniów w wieku 13-16 lat. Już teraz na zajęcia zapisali się uczniowie z 11 szkół średnich i dwóch podstawówek z całego regionu.

W 2018 r. Boeing zainwestował 5 milionów dolarów w stworzenie sieci pracowni Newton Room. Do dziś powstało ponad 40 takich klas w sześciu krajach europejskich (Norwegia, Dania, Szkocja, Hiszpania, Francja i Polska).

Zobacz też:

Odkryliśmy wiedzę! Piknik Nauki Eksploracje 2022. Wideo

Rośnie liczba pasażerów lotniska w Jasionce. Wakacje będą gorące!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj