-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

MKS i MPK na jednym bilecie. Ułatwienie dla pasażerów

Na takie rozwiązanie od dawna czekali pasażerowie. Od 1 lipca rusza autobusowy bilet zintegrowany. Mieszkańcy podrzeszowskich gmin nie będą musieli kupować kilku biletów, przesiadając się z autobusu podmiejskiego MKS do miejskiego MPK.

REKLAMA

Teraz wystarczy jeden bilet sieciowy zintegrowany, który będzie nie tylko wygodniejszy, ale również o 10 proc. tańszy niż kupno osobnych biletów.

A ułatwienie ma dotyczyć mieszkańców gmin:

  • Boguchwała
  • Głogów Małopolski
  • Trzebownisko
  • Krasne

Bilety już dostępne są w Punktach Obsługi Podróżnego. Zapisywane są na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Cennik biletu zintegrowanego zależy od strefy, która zależy od odległości od granic miasta. I – do 15 km, a II – do 25 km.

StrefaBilet normalnyUlgowy ustawowyUlgowy samorządowy
Pierwsza 146 zł73 zł82 zł
Druga186 zł93 zł105 zł
Cennik zintegrowanego biletu miesięcznego MKS/MPK

Na razie bilet zintegrowany będzie działał do końca roku. Zasady jego funkcjonowania określa umowa, którą Miasto Rzeszów podpisało ze Związkiem Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”.

CZYTAJ TEŻ:  Trzy seniorki straciły majątek. Uwierzyły w słowa

– W porozumieniu ustaliliśmy m.in. zasady na jakiej będziemy się wzajemnie rozliczać. Liczymy, że to rozwiązanie się przyjmie i jak najwięcej osób będzie korzystało z komunikacji publicznej. Nasza oferta jest bardzo atrakcyjna – przekonuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Odjazd co 12 minut

To nie koniec zmian w publicznym transporcie w Rzeszowie. Od 3 lipca na niektórych liniach MPK przez wakacje będzie testowany 12-minutowy takt kursowania. Co to oznacza?

⇒ Na 8 liniach: 0A, 0B, 12, 13, 17, 18, 19, 34 w godzinach 6:00-8:00 oraz 14:00-18:00 autobusy kursować będą w dni powszednie co 12 minut. W pozostałych godzinach co 24-30 minut.

⇒ W soboty linie te będą kursować od 6:00 do 18:00 co 20 minut a w niedziele co 30 minut.

CZYTAJ TEŻ:  Rafał Puchalski nowym prezesem Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie

Miasto przymierza się też do wprowadzenia jednorazowych biletów czasowych. Dzięki nim można byłoby swobodniej się przesiadać.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu