24.4 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

MKS i MPK na jednym bilecie. Ułatwienie dla pasażerów

REKLAMA

Na takie rozwiązanie od dawna czekali pasażerowie. Od 1 lipca rusza autobusowy bilet zintegrowany. Mieszkańcy podrzeszowskich gmin nie będą musieli kupować kilku biletów, przesiadając się z autobusu podmiejskiego MKS do miejskiego MPK.

Teraz wystarczy jeden bilet sieciowy zintegrowany, który będzie nie tylko wygodniejszy, ale również o 10 proc. tańszy niż kupno osobnych biletów.

A ułatwienie ma dotyczyć mieszkańców gmin:

  • Boguchwała
  • Głogów Małopolski
  • Trzebownisko
  • Krasne

Bilety już dostępne są w Punktach Obsługi Podróżnego. Zapisywane są na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Cennik biletu zintegrowanego zależy od strefy, która zależy od odległości od granic miasta. I – do 15 km, a II – do 25 km.

StrefaBilet normalnyUlgowy ustawowyUlgowy samorządowy
Pierwsza 146 zł73 zł82 zł
Druga186 zł93 zł105 zł
Cennik zintegrowanego biletu miesięcznego MKS/MPK

Na razie bilet zintegrowany będzie działał do końca roku. Zasady jego funkcjonowania określa umowa, którą Miasto Rzeszów podpisało ze Związkiem Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”.

– W porozumieniu ustaliliśmy m.in. zasady na jakiej będziemy się wzajemnie rozliczać. Liczymy, że to rozwiązanie się przyjmie i jak najwięcej osób będzie korzystało z komunikacji publicznej. Nasza oferta jest bardzo atrakcyjna – przekonuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Odjazd co 12 minut

To nie koniec zmian w publicznym transporcie w Rzeszowie. Od 3 lipca na niektórych liniach MPK przez wakacje będzie testowany 12-minutowy takt kursowania. Co to oznacza?

⇒ Na 8 liniach: 0A, 0B, 12, 13, 17, 18, 19, 34 w godzinach 6:00-8:00 oraz 14:00-18:00 autobusy kursować będą w dni powszednie co 12 minut. W pozostałych godzinach co 24-30 minut.

⇒ W soboty linie te będą kursować od 6:00 do 18:00 co 20 minut a w niedziele co 30 minut.

Miasto przymierza się też do wprowadzenia jednorazowych biletów czasowych. Dzięki nim można byłoby swobodniej się przesiadać.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj