19.4 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Bieszczadzki „Rambo” koczował wśród wilków i żubrów. Przyszli po niego antyterroryści

REKLAMA

Ta postać obrosła już legendą. Tajemniczy mężczyzna żył wśród bieszczadzkich wilków i żubrów. Chodził w długim płaszczu i kaloszach. Stronił od ludzi, ale zakradał się do opuszczonych domów i daczy. W nich się zaopatrywał w żywność i najpotrzebniejsze rzeczy. „Dzikus” zaczął budzić grozę, bo okazało się, że jest uzbrojony. Urządzono na niego polowanie…

Do włamań dochodziło w Komańczy i Nowym Łupkowie, ale także po słowackiej stronie granicy. Ludzie zaczęli się obawiać, bo ktoś zauważył, że w lesie mieszka mężczyzna. Fotopułapka zrobiła mu nawet zdjęcie.

Postać z lasu budziła grozę. Osobnik nie wyglądał na turystę, ani na miłośnika ekstremalnych wrażeń ze szkoły przetrwania. – Zachowywał się bardzo dziwnie, jak osoba z problemami. Bo kto normalny o tej porze mieszka w jakiś szałasach? – dziwni się pan Janusz z Łupkowa.

Mężczyzna na widok ludzi natychmiast uciekał. Do nikogo się nie odzywał. Po okolicy krążyły różne opowieści, że to Słowak, były żołnierz, uciekinier z psychiatryka. Nazywano go „Rambo” albo „komandos”.

Policja zaczęła notować coraz więcej włamań do pustych domów i daczy, położonych blisko lasów. Rabuś kradł głównie artykuły spożywcze: konserwy, makarony. Okazało się, że jego łupem padła także broń myśliwska oraz broń czarnoprochowa. Sytuacja stała się bardzo groźna. – Nie wiadomo, co takiemu mogło przyjść do głowy. Trzeba było pilnować obejścia i dobrze zamykać wszystkie drzwi – dodaje pani Jadwiga z Komańczy.

Ruszyło polowanie na tajemniczego gościa. W obławę zaangażowali się policja, strażnicy graniczni, leśnicy. W końcu zlokalizowano obóz mężczyzny. Do akcji wkroczyli antyterroryści.

W czwartek o świcie „Rambo” został całkowicie zaskoczony. Poddał się bez stawiania oporu. Okazało się, że to 38-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Mężczyzna ukrywał się, był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Tarnowie, celem odbycia kary aresztu za kłusownictwo.

W trakcie czynności przy mężczyźnie ujawniono i zabezpieczono skradzioną broń wraz z amunicją. 38-latek przebywa w policyjnym areszcie. Już wkrótce usłyszy zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego posiadania broni. Grozi mu za to 8 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj