11.1 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Bieszczadzki „Rambo” koczował wśród wilków i żubrów. Przyszli po niego antyterroryści

Ta postać obrosła już legendą. Tajemniczy mężczyzna żył wśród bieszczadzkich wilków i żubrów. Chodził w długim płaszczu i kaloszach. Stronił od ludzi, ale zakradał się do opuszczonych domów i daczy. W nich się zaopatrywał w żywność i najpotrzebniejsze rzeczy. „Dzikus” zaczął budzić grozę, bo okazało się, że jest uzbrojony. Urządzono na niego polowanie…

REKLAMA

Do włamań dochodziło w Komańczy i Nowym Łupkowie, ale także po słowackiej stronie granicy. Ludzie zaczęli się obawiać, bo ktoś zauważył, że w lesie mieszka mężczyzna. Fotopułapka zrobiła mu nawet zdjęcie.

Postać z lasu budziła grozę. Osobnik nie wyglądał na turystę, ani na miłośnika ekstremalnych wrażeń ze szkoły przetrwania. – Zachowywał się bardzo dziwnie, jak osoba z problemami. Bo kto normalny o tej porze mieszka w jakiś szałasach? – dziwni się pan Janusz z Łupkowa.

CZYTAJ TEŻ:  Strzelał do psa, bo przebiegał obok płotu

Mężczyzna na widok ludzi natychmiast uciekał. Do nikogo się nie odzywał. Po okolicy krążyły różne opowieści, że to Słowak, były żołnierz, uciekinier z psychiatryka. Nazywano go „Rambo” albo „komandos”.

Policja zaczęła notować coraz więcej włamań do pustych domów i daczy, położonych blisko lasów. Rabuś kradł głównie artykuły spożywcze: konserwy, makarony. Okazało się, że jego łupem padła także broń myśliwska oraz broń czarnoprochowa. Sytuacja stała się bardzo groźna. – Nie wiadomo, co takiemu mogło przyjść do głowy. Trzeba było pilnować obejścia i dobrze zamykać wszystkie drzwi – dodaje pani Jadwiga z Komańczy.

Ruszyło polowanie na tajemniczego gościa. W obławę zaangażowali się policja, strażnicy graniczni, leśnicy. W końcu zlokalizowano obóz mężczyzny. Do akcji wkroczyli antyterroryści.

CZYTAJ TEŻ:  Śliski poranek. Auto zablokowało osiedle

W czwartek o świcie „Rambo” został całkowicie zaskoczony. Poddał się bez stawiania oporu. Okazało się, że to 38-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Mężczyzna ukrywał się, był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Tarnowie, celem odbycia kary aresztu za kłusownictwo.

W trakcie czynności przy mężczyźnie ujawniono i zabezpieczono skradzioną broń wraz z amunicją. 38-latek przebywa w policyjnym areszcie. Już wkrótce usłyszy zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego posiadania broni. Grozi mu za to 8 lat więzienia.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11.1 ° C
12.2 °
9.6 °
70 %
2.1kmh
0 %
śr.
11 °
czw.
16 °
pt.
15 °
sob.
12 °
niedz.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu