14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

GOPROWCY ratowali turystę na szlaku. Jego ciało mało tylko 31 stopni

REKLAMA

Deszcz, lodowaty wiatr, a także pierwszy śnieg. W Bieszczadach panują fatalne warunki pogodowe. Wędrówki szlakami są bardzo ryzykowne. W środę ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR ratowali turystę, który był już w stanie hipotermii. Temperatura jego ciała spadła do zaledwie 31 stop. C.!

Telefon alarmowy w centrali GOPR w Sanoku zadzwonił w środę o godz. 16. Turysta utknął na czerwonym szlaku prowadzącym z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna jest bardzo osłabiony i wyziębiony.

Ruszyła akcja i na pomoc pospieszyło 16 ludzi. Liczyła się każda minuta, ale dotarcie do nieszczęśnika nie było łatwe. Ratownicy musieli przedzierać się przez trudny teren. Na miejscu okazało się, że poszkodowany jest już w stanie hipotermii z temperaturą ciała 31 stopni Celsjusza. Do tego był cały przemoczony, jego stan szybko się pogarszał.

Turysta został okryty kocami termicznymi i na noszach zniesiony do karetki. Z powodu intensywnych opadów deszczu i wezbranych potoków nie można było użyć quadów.

Poszkodowany trafił do szpitala.

Ratownicy ostrzegają, że obecnie panują bardzo złe warunki do górskich wędrówek. – Powyżej górnej granicy lasu zalega warstwa ok. 10 cm ciężkiego i mokrego śniegu, wiatr wieje z prędkością ok. 80 km/h, widzialność ogranicza się do kilku metrów i do tego pada deszcz – relacjonują GOPR-owcy.

👉Dzisiaj ok. godz. 16.00 do Centrali w Sanoku wpłynęło zgłoszenie o osłabionym i wyziębionym mężczyźnie na czerwonym…

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Środa, 14 października 2020

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj