0.9 C
Rzeszów
niedziela, 27 listopada, 2022

Najnowsze

GOPROWCY ratowali turystę na szlaku. Jego ciało mało tylko 31 stopni

Deszcz, lodowaty wiatr, a także pierwszy śnieg. W Bieszczadach panują fatalne warunki pogodowe. Wędrówki szlakami są bardzo ryzykowne. W środę ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR ratowali turystę, który był już w stanie hipotermii. Temperatura jego ciała spadła do zaledwie 31 stop. C.!

REKLAMA

Telefon alarmowy w centrali GOPR w Sanoku zadzwonił w środę o godz. 16. Turysta utknął na czerwonym szlaku prowadzącym z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna jest bardzo osłabiony i wyziębiony.

Ruszyła akcja i na pomoc pospieszyło 16 ludzi. Liczyła się każda minuta, ale dotarcie do nieszczęśnika nie było łatwe. Ratownicy musieli przedzierać się przez trudny teren. Na miejscu okazało się, że poszkodowany jest już w stanie hipotermii z temperaturą ciała 31 stopni Celsjusza. Do tego był cały przemoczony, jego stan szybko się pogarszał.

CZYTAJ TEŻ:  Po wybuchu rakiety w Polsce to zdjęcie obiegło cały świat i stało się ikoną. Co naprawdę mówi?

Turysta został okryty kocami termicznymi i na noszach zniesiony do karetki. Z powodu intensywnych opadów deszczu i wezbranych potoków nie można było użyć quadów.

Poszkodowany trafił do szpitala.

Ratownicy ostrzegają, że obecnie panują bardzo złe warunki do górskich wędrówek. – Powyżej górnej granicy lasu zalega warstwa ok. 10 cm ciężkiego i mokrego śniegu, wiatr wieje z prędkością ok. 80 km/h, widzialność ogranicza się do kilku metrów i do tego pada deszcz – relacjonują GOPR-owcy.

👉Dzisiaj ok. godz. 16.00 do Centrali w Sanoku wpłynęło zgłoszenie o osłabionym i wyziębionym mężczyźnie na czerwonym…

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Środa, 14 października 2020
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
0.9 ° C
1.6 °
-0.2 °
95 %
2.6kmh
100 %
niedz.
3 °
pon.
3 °
wt.
4 °
śr.
5 °
czw.
3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu