16 C
Rzeszów
środa, 6 lipca, 2022

Najnowsze

Kłoda uderzyła w lesie 23-latkę. Szybka akcja GOPR była możliwa dzięki aplikacji Ratunek

Bieszczadzka Grupa GOPR znów w akcji. Ratownicy ruszyli na pomoc 23-letniej kobiecie, którą w lesie uderzyła spadająca kłoda drewna. Pomocna okazała się aplikacja na telefon Ratunek. Warto ją mieć w smartfonie.

REKLAMA

24 października około godz. 16 zadzwonił telefon w centrali GOPR w Sanoku. Mężczyzna był świadkiem wypadku i wzywał pomocy. Z jego relacji wynikało, że do zdarzenia doszło w lesie, w paśmie Chwaniowa w okolicach miejscowości Ropienka w Bieszczadach. 23-letnia dziewczyna został uderzona przez spadającą kłodę suchego drzewa. Nie straciła przytomności, ale odczuwała silny ból kręgosłupa oraz miednicy. Nie była w stanie dalej maszerować.

W nieznanym terenie, zwłaszcza na szlaku nie łatwo określić miejsce swojego położenia. A ma to ogromne znaczenie, kiedy wzywamy pomocy i liczy się każda minuta. Towarzysz poszkodowanej posłuchał ratowników i błyskawicznie zainstalował w sowim telefonie bezpłatną aplikację RATUNEK. Kiedy telefonujemy na pogotowie, czy na numer alarmowy 112, operatorzy są w stanie określić dokładną naszą lokalizację.

Mając precyzyjne namiary ratownicy dotarli do poszkodowanej jak najszybciej było to możliwe. Ranną umieszczono na noszach i przy pomocy przyczepki podpiętej do quada zwieziono ją ze szlaku do miejsca, gdzie przejął ją załoga karetki. Kobieta trafiła do szpitala.

Relacja z akcji Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Zobacz też:

GOPROWCY ratowali turystę na szlaku. Jego ciało mało tylko 31 stopni

Turystka złamała nogę w Bieszczadach. Konieczny był desant ze śmigłowca

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
16 ° C
16.1 °
15.9 °
95 %
5.7kmh
75 %
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
19 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu