20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Kłoda uderzyła w lesie 23-latkę. Szybka akcja GOPR była możliwa dzięki aplikacji Ratunek

REKLAMA

Bieszczadzka Grupa GOPR znów w akcji. Ratownicy ruszyli na pomoc 23-letniej kobiecie, którą w lesie uderzyła spadająca kłoda drewna. Pomocna okazała się aplikacja na telefon Ratunek. Warto ją mieć w smartfonie.

24 października około godz. 16 zadzwonił telefon w centrali GOPR w Sanoku. Mężczyzna był świadkiem wypadku i wzywał pomocy. Z jego relacji wynikało, że do zdarzenia doszło w lesie, w paśmie Chwaniowa w okolicach miejscowości Ropienka w Bieszczadach. 23-letnia dziewczyna został uderzona przez spadającą kłodę suchego drzewa. Nie straciła przytomności, ale odczuwała silny ból kręgosłupa oraz miednicy. Nie była w stanie dalej maszerować.

W nieznanym terenie, zwłaszcza na szlaku nie łatwo określić miejsce swojego położenia. A ma to ogromne znaczenie, kiedy wzywamy pomocy i liczy się każda minuta. Towarzysz poszkodowanej posłuchał ratowników i błyskawicznie zainstalował w sowim telefonie bezpłatną aplikację RATUNEK. Kiedy telefonujemy na pogotowie, czy na numer alarmowy 112, operatorzy są w stanie określić dokładną naszą lokalizację.

Mając precyzyjne namiary ratownicy dotarli do poszkodowanej jak najszybciej było to możliwe. Ranną umieszczono na noszach i przy pomocy przyczepki podpiętej do quada zwieziono ją ze szlaku do miejsca, gdzie przejął ją załoga karetki. Kobieta trafiła do szpitala.

Relacja z akcji Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Zobacz też:

GOPROWCY ratowali turystę na szlaku. Jego ciało mało tylko 31 stopni

Turystka złamała nogę w Bieszczadach. Konieczny był desant ze śmigłowca

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj