-0.6 C
Rzeszów
wtorek, 18 stycznia, 2022

Najnowsze

Był ubrany na ciemno, nie miał odblasków. Kierowca go nie widział…

Może udałoby się uniknąć tego drogowego dramatu, gdyby pieszy miał jakiś element odblaskowy. Poruszał się w nocy poboczem w miejscu zupełnie nieoświetlonym. Kierowca dostrzegł sylwetkę człowieka wyłaniającą się z mroku w ostatniej chwili. Na skuteczne hamowanie było już za późno. Potrącony 66-latek zaginął na miejscu.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorek (11/05) około godz. 21 w miejscowości Hoczew w Bieszczadach. Volkswagen passat, którym kierował 63-latek, potrącił 66-letniego mężczyznę.

Wypadek wydarzył się na nieoświetlonym odcinku drogi, poza terenem zabudowanym. Mężczyzna szedł poboczem, ale – jak zaznacza policja – był ubrany na czarno i nie miał elementów odblaskowych.

Tuż po wypadku kierowca passata próbował reanimować ofiarę, później udzieleniem pierwszej pomocy zajęła się załoga pogotowia ratunkowego. Niestety, mimo wysiłków ratowników, 66-letni mieszkaniec Średniej Wsi w wyniku doznanych obrażeń zmarł. 63-letni kierowca vw był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, ale też apelują do pieszych o rozsądek i rozwagę. Warto zadbać o elementy odblaskowe. Dzięki nim kierowca po zmroku jest w stanie dostrzec pieszego z odległości 150 metrów. Ma czas na reakcję. Bez odblasków ten dystans skraca się do 40 metrów, to mniej niż na suchej nawierzchni wynosi droga hamowania z prędkości 90/h.

Noszenie odblaskowych elementów to także w pewnych sytuacjach także obowiązek, o którym mówi art. 11 ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. – Pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu – mówi przepis.

Odblaski muszą także nosić piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek.

UWAGA KIEROWCY I PIESI❗❗❗ Dużymi krokami zbliża się sezon letni ⛱ co może powodować zwiekszona ilość pieszych na…

Opublikowany przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku Środa, 12 maja 2021
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
-0.6 ° C
0.5 °
-1.5 °
75 %
2.2kmh
75 %
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
-1 °
pt.
-2 °
sob.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu