-0.6 C
Rzeszów
wtorek, 18 stycznia, 2022

Najnowsze

Pies Pączek w tarapatach. Runął ze skarpy do jeziora. Do akcji ruszyło WOPR

Nietypową akcję przeprowadzili ratownicy WOPR w Bieszczadach. Pies Pączek spadł ze skarpy do Jeziora Solińskiego. Ruszyła za nim właścicielka i utknęła na stromej skarpie. Do akcji wkroczyli ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

REKLAMA

Sezon na jeziorze już się rozpoczął. Swoje dyżury mają także woprowcy. W minioną sobotę (15/05) odpalili swoją łódź motorową i popędzili na ratunek.

Sytuacja była groźna. Pies podczas spaceru spadł ze skarpy na brzeg niedaleko zapory. Po dopłynięciu ratownicy zobaczyli również właścicielkę, która znajdowała się w niedalekiej odległości na tej samej skarpie. Pączka wraz z jego panią bezpiecznie ewakuowano na łódź.

– Możemy powiedzieć o dużym szczęściu ocalonych, ponieważ skarpa jest w tym miejscu bardzo wysoka. Należy pamiętać, zwiedzając nasze piękne okolice, a zwłaszcza lasy wokoło jeziora, że brzegi są bardzo kruche. Upadek z takiej wysokości może skończyć się ciężkimi obrażeniami – ostrzegają ratownicy.

Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
-0.6 ° C
0.5 °
-1.5 °
75 %
2.2kmh
75 %
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
-1 °
pt.
-2 °
sob.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu