12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Oto górska karetka 4×4! Pogotowie w Cisnej teraz dojedzie wszędzie

Nie straszne jej koleiny, błoto, czy śnieg. Ambulans z napędem na wszystkie koła i z podwyższonym zawieszeniem poradzi sobie w każdym terenie. Właśnie o takim pojeździe marzyli ratownicy z Cisnej. Teraz są szczęśliwi, bo właśnie takie auto otrzymali.

REKLAMA

Dotąd było różnie. Zimą zdarzało się, że jadąc na ratunek, sami potrzebowali pomocy. Kiedy auto grzęzło w zaspach, musieli wyciągać ich strażacy. – To fatalne uczucie kiedy sprzęt, na którym musimy polegać, okazuje się zawodny – przyznają ratownicy.

Byli tak zdeterminowani, że założyli nawet zbiórkę w internecie. Ich apel spotkał się z wielkim odzewem. Ludzie z całej Polski wpłacali datki na nową karetkę. Udało się zebrać w ten sposób 45 tys. zł. Wciąż było to jednak za mało, ale Ministerstwo Sprawiedliwości postanowiło dołożyć się zakupu i przekazało dotację 200 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości.

CZYTAJ TEŻ:  Zdrowy powrót do szkoły. Zgłoś się na darmowe badania

I oto jest! Nowa terenowa karetka od kilku dni już jeździ na pomoc mieszkańcom i turystom.

Pojazd w takiej wersji jest prawdziwym unikatem. Został specjalnie przystosowany do potrzeb ratowników pracujących w górach.

Kolejny raz w tym trudnym i dziwnym roku możemy krzyknąć głośno- MAMY TO!!!💪 Górska karetka 🚑 z napędem 4×4 dla…

Opublikowany przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku Czwartek, 31 grudnia 2020

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu