Po ponad czteromiesięcznej przerwie zimowej Bieszczadzki Park Narodowy wznowił pobieranie opłat wstępu do parku.
Od 21 marca bilet można zakupić w formie elektronicznej poprzez platformę e-parki. https://bdpn.eparki.pl/
Bilet normalny, jednodniowy kosztuje – 8 zł, a ulgowy jest o połowę tańszy, jego cena wynosi – 4 zł.
Zobacz też:
Jak zaznaczają pracownicy parku, 15 procent przychodów z biletów przekazywanych jest na ratownictwo górskie (GOPR). Pozostałe środki służą utrzymaniu szlaków i infrastruktury turystycznej na rozległym terenie oraz na realizację zadań z zakresu ochrony przyrody i edukacji.
Zakupiony bilet należy okazać obsłudze punktu informacyjno-kasowego.
Opłaty wstępu są opłatami jednodniowymi do wykorzystania wyłącznie w dniu obowiązywania biletu.
Wiosna w Bieszczadach – bieżący raport dla turystów
Szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są drożne i przetarte, miejscami śliskie. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana. W zależności od wysokości utrzymuje się w przedziale od 20 do 120 cm. Śnieg w partiach grzbietowych jest częściowo wywiany. Aktualnie obowiązuje drugi (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego. Należy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa na terenie Parku wędrujemy wyłącznie po wyznaczonych szlakach.
- Turyści wybierający się na ścieżki przyrodnicze w dolinie górnego Sanu muszą być przygotowani na utrudnienia – dojazd samochodem osobowym możliwy jest jedynie do mostu na potoku Halicz. Parkingi w Bukowcu oraz przy torfowiskach w Tarnawie są nieodśnieżone.
Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Wybierających się na szlaki trzeba wziąć pod rozwagę, dostosowanie trasy do swoich możliwości.