-0.6 C
Rzeszów
wtorek, 18 stycznia, 2022

Najnowsze

Wracają opłaty za wędrowanie po szlakach

Po ponad czteromiesięcznej przerwie zimowej Bieszczadzki Park Narodowy wznowił pobieranie opłat wstępu do parku.

REKLAMA

Od 21 marca bilet można zakupić w formie elektronicznej poprzez platformę e-parki. https://bdpn.eparki.pl/

Bilet normalny, jednodniowy kosztuje – 8 zł, a ulgowy jest o połowę tańszy, jego cena wynosi – 4 zł.

Jak zaznaczają pracownicy parku, 15 procent przychodów z biletów przekazywanych jest na ratownictwo górskie (GOPR). Pozostałe środki służą utrzymaniu szlaków i infrastruktury turystycznej na rozległym terenie oraz na realizację zadań z zakresu ochrony przyrody i edukacji.

Zakupiony bilet należy okazać obsłudze punktu informacyjno-kasowego.
Opłaty wstępu są opłatami jednodniowymi do wykorzystania wyłącznie w dniu obowiązywania biletu.

Wiosna w Bieszczadach – bieżący raport dla turystów

Szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są drożne i przetarte, miejscami śliskie. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana. W zależności od wysokości utrzymuje się w przedziale od 20 do 120 cm. Śnieg w partiach grzbietowych jest częściowo wywiany. Aktualnie obowiązuje drugi (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego. Należy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa na terenie Parku wędrujemy wyłącznie po wyznaczonych szlakach.

  • Turyści wybierający się na ścieżki przyrodnicze w dolinie górnego Sanu muszą być przygotowani na utrudnienia – dojazd samochodem osobowym możliwy jest jedynie do mostu na potoku Halicz. Parkingi w Bukowcu oraz przy torfowiskach w Tarnawie są nieodśnieżone.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Wybierających się na szlaki trzeba wziąć pod rozwagę, dostosowanie trasy do swoich możliwości.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
-0.6 ° C
0.5 °
-1.5 °
75 %
2.2kmh
75 %
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
-1 °
pt.
-2 °
sob.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu