22.2 C
Rzeszów
sobota, 23 września, 2023

Patriotyzm na sportowo. 11 listopada biegnie Bieg Niepodległości

REKLAMA

11 listopada świętujemy niepodległość. Swój patriotyzm można wyrazić na sportowo – biorąc udział, albo kibicując w Biegu Niepodległości! Maraton startuje o godz. 11.11 z Rynku w Rzeszowie. Na Rynku będzie też meta.

PKO BP Bieg Niepodległości to już tradycja rzeszowskich obchodów święta obchodzonego 11 listopada. Teraz rusza jego 9 edycja. Po raz pierwszy start i metę zlokalizowano na rynku.

Trasa maratonu liczy 10 km. Zawodnicy pobiegną przez śródmieście, al. Piłsudskiego, Hetmańską, Bulwarami do Lisiej Góry i z powrotem przez Bulwary, al. Lubomirskich, 3 Maja na rynek. Swój udział zgłosiło 1600 osób.

Główną atrakcją imprezy będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, bieg z flagą Polski o długości 30 metrów, którą poniesie 35 biegaczy

– Jak co roku podczas biegu odbędzie się akcja charytatywna Fundacji PKO BP „Biegnę dla”. W tym roku pieniądze z akcji zostaną przeznaczone dla potrzebujących chorych dzieci – Rozalki i Patryka. To będzie już 29 i 30 dziecko, które dzięki hojności banku będzie mogło liczyć na pomoc – powiedział Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Szczegóły, zapisy, program, zobacz – TUTAJ

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA