14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Patriotyzm na sportowo. 11 listopada biegnie Bieg Niepodległości

REKLAMA

11 listopada świętujemy niepodległość. Swój patriotyzm można wyrazić na sportowo – biorąc udział, albo kibicując w Biegu Niepodległości! Maraton startuje o godz. 11.11 z Rynku w Rzeszowie. Na Rynku będzie też meta.

PKO BP Bieg Niepodległości to już tradycja rzeszowskich obchodów święta obchodzonego 11 listopada. Teraz rusza jego 9 edycja. Po raz pierwszy start i metę zlokalizowano na rynku.

Trasa maratonu liczy 10 km. Zawodnicy pobiegną przez śródmieście, al. Piłsudskiego, Hetmańską, Bulwarami do Lisiej Góry i z powrotem przez Bulwary, al. Lubomirskich, 3 Maja na rynek. Swój udział zgłosiło 1600 osób.

Główną atrakcją imprezy będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, bieg z flagą Polski o długości 30 metrów, którą poniesie 35 biegaczy

– Jak co roku podczas biegu odbędzie się akcja charytatywna Fundacji PKO BP „Biegnę dla”. W tym roku pieniądze z akcji zostaną przeznaczone dla potrzebujących chorych dzieci – Rozalki i Patryka. To będzie już 29 i 30 dziecko, które dzięki hojności banku będzie mogło liczyć na pomoc – powiedział Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Szczegóły, zapisy, program, zobacz – TUTAJ

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj