10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Bezdomny zamarzł w altance. To już druga taka tragedia tej zimy

Strażnicy Miejscy podczas patrolu ogródków działkowych w Rzeszowie znaleźli ciało 59-latka. Bezdomny mężczyzna koczował w altance. Zmarł z powodu wychłodzenia organizmu.

REKLAMA

Mundurowi odwiedzają miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni. Namawiają ich do przeprowadzki do schroniska, ale często spotykają się z odmową. Wiele osób woli prowizoryczne warunki w altankach, mimo że bardzo ryzykują życie.

59-latek od pewnego czasu koczował na terenie ogródków przy ul. Skrajnej. W piątek około godz. 21 do domku zajrzeli strażnicy. Wtedy znaleźli zwłoki. Lekarz stwierdził, że przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.

Obecny na miejscu prokurator odstąpił od dalszych czynności procesowych.

To drugi przypadek wychłodzenia, odnotowany w tym roku na Podkarpaciu, i drugi w Rzeszowie. Wcześniejszą ofiarą był także bezdomny, który mieszkał na działkach.

CZYTAJ TEŻ:  18-letnia Magda z Rzeszowa w telewizyjnym show "Hotel Paradise"

987 to bezpłatna całodobowa infolinia działająca przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Pod tym numerem można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. Wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy na terenie Podkarpacia znajduje się na stronach internetowych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu