19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Mężczyzna zamarzał w śmietniku. Uratowali go Strażnicy Miejscy

REKLAMA

– Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś śpiącego na przystanku autobusowym, czy na ławce w parku. Wystarczy tylko wykręcić numer. Taki telefon może uratować czyjeś życie – mówi Marek Kruk ze Straży Miejskiej w Rzeszowie. Strażnicy zapewniają, że reagują na każde zgłoszenie. Właśnie ocalili bezdomnego mężczyznę, który omal nie zamarzł w pergoli śmietnikowej.

Bezdomny został znaleziony w Wigilię Bożego Narodzenia. Leżał w pergoli śmietnikowej przy ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Mężczyzna był skrajnie wychłodzony. – Znaleźliśmy go o godz. 7.30. To był mroźny poranek. Poszkodowany nie czuł już własnych nóg. Nie mógł się poruszać. Wezwaliśmy pogotowie. Wiemy, że w jego przypadku pomoc nadeszła w ostatniej chwili – mówi Marek Kruk.

Mróz to śmiertelne zagrożenie dla bezdomnych. Strażnicy, ale też policjanci teraz szczególnie zwracają uwagę na miejsca, w których koczują. Sprawdzane są pustostany, altanki, miejsca pod wiaduktami i mostami.

– Osobom potrzebującym schronienia oferujemy miejsca w schronisku im. św. brata Alberta oraz w Racławówce, gdzie na nocleg mogą liczyć bezdomne kobiety. Rozwozimy także kołdry, odzież, ciepłe posiłki i herbatę – wylicza Marek Kruk.

Mundurowi apelują, aby zwracać uwagę na osoby, którym grozi zamarznięcie. Niekonicznie muszą być to bezdomni. Może, któryś z naszych sąsiadów cierpi niedostatek, nie ma czym ogrzać mieszkania i nikt się nim nie interesuje?

Tak było niedawno w gminie Jarosław. Policjanci przyjechali do 70-latka, który mieszkał w bardzo trudnych warunkach. W jego domu było bardzo zimno. Kaflowy piec nie nadawał się do użytku, bo wydobywał się z niego duszący dym. Senior miał problemy z chodzeniem, poruszał się o kulach. Policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu emeryta do schroniska, gdzie otrzymał pomoc.

Informację o potrzebujących pomocy możne przekazać na numer Straży Miejskiej oraz numer alarmowy:

  • 986
  • 112.

Zobacz też:

zajawka autobus1

Nie pozwólmy im zginąć z chłodu. Wystarczy dać sygnał

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj