30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Będzie stadion dla Resovii. Obiekt na skalę europejską

REKLAMA

Tak jak deklarowaliśmy, Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa dopełnił starań. Wszystkie działki, na których ma powstać Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne są już we władaniu miasta. Dzięki temu możemy złożyć wniosek o dofinansowanie tego wielkiego i oczekiwanego projektu – mówi uradowana Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta.

Ewa Leniart zapowiedziała, że wspólnie z pełniącym obowiązki prezydenta Markiem Bajdakiem, niezwłocznie zwrócą się do ministra kultury i dziedzictwa narodowego i sportu prośbę o rozpatrzenie wniosku miasta o dofinansowanie realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. – To, co od lat było niemożliwe, w ciągu dwóch miesięcy stało się realne. Ta inwestycja nareszcie będzie mogła ruszyć – stwierdza Ewa Leniart.

Marek Bajdak stwierdził, że udało się wykupić ostatnie trzy działki. Dzięki temu można nie tylko wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie, ale również o pozwolenie na budowę, a to – jak zaznaczył – ma stać się jeszcze w maju.

Komisarz miasta sprecyzował, że ostatnie wykupione działki mają około 20 arów. W sumie dokupione grunty kosztowały około 1,1 mln zł. Urzędnicy podkreślają, że to rynkowa cena. – Miasto nie przepłaciło – zapewnia Marek Bajdak. Działka należąca do CWKS Resovii została przekazana nieodpłatnie.

W sumie centrum ma kosztować 120 mln zł. 25 proc. kosztów pokryje miasto, 25 proc. środków ma pochodzić z budżetu województwa, a reszta ze środków rządowych.

– Nareszcie możemy wierzyć w to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa. A ten obiekt będzie wyjątkowy na skalę europejską. Ma być jedyny w Polsce z krytą, 350-metrową bieżnią. Będzie służył nie tylko lekkoatletom, ale również piłkarzom – mówi prezes klubu Aleksander Bentkowski.


Zgodnie z zapowiedziami, 26 kwietnia Ewa Leniart spotkała się z wicepremierem ministrem kultury i sportu Piotrem Glińskim.

– Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne przestaje być marzeniem. Wicepremier Profesor Piotr Gliński zapewnił mnie dziś o wsparciu dla realizacji tej inwestycji. Wniosek o dofinansowanie ze środków resortu, został już złożony przez pełniącego funkcję Prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka. A to nie wszystko… Na rządowe finansowanie może liczyć także zaplecze treningowe dla rzeszowskich skoczków do wody – napisała Ewa Leniart na swoim profilu Facebook.

🏟 Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne przestaje być marzeniem. Wicepremier Profesor Piotr Gliński zapewnił mnie dziś o…

Opublikowany przez Ewę Leniart Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj