20 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Podpisano umowę. Będzie nowy łącznik z S19. Ominiemy nim Boguchwałę

Będzie nowa droga. Ma biec od węzła Rzeszów – Południe na drodze S19 do krajowej 19. Jadąc ekspresówką czy A4 szybciej dostaniemy się na południe regionu i ominiemy nie tylko miasto, ale także Boguchwałę. Właśnie podpisano umowę na budowę.

REKLAMA

Planowana trasa to obecnie najważniejsza inwestycja powiatu rzeszowskiego. Trasa połączy węzeł Rzeszów-Południe na S19 w Kielanówce z Racławówką. W ramach inwestycji zostaną m.in. przebudowane dwa skrzyżowania, które będą zamienione w ronda. Dodatkowo powstanie jedno nowe rondo. Będą też budowane i rozbudowywane istniejące już odcinki dróg wraz ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami. Powstanie także nowy most na rzece Lubcza, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz przebudowane będą istniejące już przepusty. Planowane jest również wybudowanie zjazdów indywidualnych i publicznych.

Koszt inwestycji to ponad 28 mln złotych. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych. Planowany termin zakończenia prac to czerwiec 2023 roku.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
20 ° C
22.4 °
20 °
88 %
3.6kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
31 °
śr.
31 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu