24 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022

Najnowsze

Hopki i garby do rowerowych podskoków. Będą tory pumptrack

Rajd na rowerze w takim miejscu może dostarczyć mocnych wrażeń. W Rzeszowie powstaną dwa tory pumptrack, na których będzie można potrenować bardziej wyczynową jazdę.

REKLAMA

Hopki, garby, ostre wiraże. Każdy wyczynowiec, będzie mógł na takim torze przetestować wyskoki i loty w powietrzu. Ale amatorzy spokojniejszej jazdy także będą mogli sprawdzić możliwości swoje i swoich pojazdów.

Miasto zainwestuje w pumptracki, bo to projekty, które wygrały w budżecie obywatelskim.

Jeden z nich powstanie na terenie rekreacyjnym przy ul. Starzyńskiego – obok nowego boiska. Tor ma mieć 90 metrów długości i konstrukcję, umożliwiającą różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony w elementy małej architektury – ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Miasto zamierza wybrać wykonawcę, który sam zaprojektuje i wybuduje tor. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Nie będzie to jedyny pumptrack w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego. Jest już w opracowaniu dokumentacja projektowa. Konieczne jest pozwolenie wodno-prawne, bo to teren zalewowy. A to wydłuża nieco procedury i ta inwestycja ruszy później niż budowa przy ul. Starzyńskiego.

Pumptrack na bulwarach ma powstać na działce o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych. Składać się będzie z dwóch torów z przeszkodami – jeden dla dorosłych, drugi dla dzieci. Inwestycja również jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Jej koszt to milion złotych.

Kiedy pierwsza przejażdżka? Na to będziemy musieli poczekać do przyszłego sezonu.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
24 ° C
24.1 °
22.6 °
60 %
4.6kmh
40 %
pt.
22 °
sob.
21 °
niedz.
27 °
pon.
27 °
wt.
29 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu