18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Hopki i garby do rowerowych podskoków. Będą tory pumptrack

REKLAMA

Rajd na rowerze w takim miejscu może dostarczyć mocnych wrażeń. W Rzeszowie powstaną dwa tory pumptrack, na których będzie można potrenować bardziej wyczynową jazdę.

Hopki, garby, ostre wiraże. Każdy wyczynowiec, będzie mógł na takim torze przetestować wyskoki i loty w powietrzu. Ale amatorzy spokojniejszej jazdy także będą mogli sprawdzić możliwości swoje i swoich pojazdów.

Miasto zainwestuje w pumptracki, bo to projekty, które wygrały w budżecie obywatelskim.

Jeden z nich powstanie na terenie rekreacyjnym przy ul. Starzyńskiego – obok nowego boiska. Tor ma mieć 90 metrów długości i konstrukcję, umożliwiającą różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony w elementy małej architektury – ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Miasto zamierza wybrać wykonawcę, który sam zaprojektuje i wybuduje tor. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Nie będzie to jedyny pumptrack w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego. Jest już w opracowaniu dokumentacja projektowa. Konieczne jest pozwolenie wodno-prawne, bo to teren zalewowy. A to wydłuża nieco procedury i ta inwestycja ruszy później niż budowa przy ul. Starzyńskiego.

Pumptrack na bulwarach ma powstać na działce o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych. Składać się będzie z dwóch torów z przeszkodami – jeden dla dorosłych, drugi dla dzieci. Inwestycja również jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Jej koszt to milion złotych.

Kiedy pierwsza przejażdżka? Na to będziemy musieli poczekać do przyszłego sezonu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj