-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Dramatyczny lot do Brukseli! Wśród pasażerów europosłanka z Podkarpacia

Dramatyczny przebieg miał poniedziałkowy lot samolotu z Warszawy do Brukseli, na pokładzie którego – wśród pasażerów – znaleźli się europosłowie – w tym polityk z Podkarpacia – Elżbieta Łukacijewska. W powietrzu nastąpiła dekompresja, czyli utrata szczelności kadłuba. Gwałtownie spadło ciśnienie i z „sufitu” nad głowami pasażerów wypadły maski tlenowe. Wszyscy musieli je założyć. Wkrótce samolot LOT awaryjnie lądował w Düsseldorfie w Niemczech. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale strach był wielki.

REKLAMA

Wszystko działo się w poniedziałek, 24 stycznia. Samolot LOT-u Embraer 195 wykonywał rejs o nr LO233 z Warszawy do Brukseli.

Według informacji podanych przez rzecznika Linii Lotniczych LOT Krzysztofa Moczulskiego dla PAP, kiedy maszyna znajdowała się na terytorium Niemiec na pokładzie doszło usterki. Awarii uległ system hermetyzacji kabiny. Kapitan obniżył pułap lotu i zdecydował o natychmiastowym lądowaniu. Wybrał najbliższe lotnisko w Düsseldorfie.

CZYTAJ TEŻ:  Blackout na Podkarpaciu. Bez prądu było ponad 100 tysięcy odbiorców. "W domu było 13 stopni"

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale pasażerowi byli przerażeni. Nagle z „sufitu” wypadły maski tlenowe, które załoga nakazała natychmiast założyć.

Wśród pasażerów znaleźli się europosłowie, którzy odbywali podróż do Europarlamentu.

„To był kiepski lot z masą obaw i strachu. Zamiast w Brukseli wylądowaliśmy w Düsseldorf” – napisała na Twitterze Elżbieta Łukacijewska, europosłanka z Podkarpacia.

O tym, co działo się na pokładzie poinformował na sowim profilu Twitter także europoseł Robert Biedroń, który zamieścił również krótki filmik:

Pasażerowie bezpiecznie wylądowali w Niemczech. Przewoźnik wysłał zastępczy samolot.

CZYTAJ TEŻ:  W tym domu doszło do tragedii. Znaleziono ciało seniorki (†69)

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu