28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Awaryjne lądowanie awionetki na ściernisku w Wysokiej Głogowskiej

W czasie lotu silnik nagle uległ poważnej usterce. Aby uniknąć katastrofy, pilot musiał awaryjnie lądować. Wybrał ściernisko w Wysokiej Głogowskiej koło Rzeszowa. Samolot udało mu się bezpiecznie sprowadzić na ziemię. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

22.09.2020r. Wczoraj nasza jednostka była dysponowna do dwóch zdarzeń. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do nas o godzinie…

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna – Głogów Małopolski Środa, 23 września 2020
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 15. Jednosilnikowy samolot TECNAM P2008JC należący do firmy z Jasionki znajdował się zaledwie 10 km od lotniska. Zabrakło jednak czasu, aby do niego dotrzeć.

Silnik uległ awarii i pilot musiał podjąć błyskawiczną decyzję o lądowaniu. Wybrał ściernisko. Mimo nierówności terenu udało mu się bezpiecznie posadzić maszynę. W wyniku lądowania nie doszło do żadnych uszkodzeń. Pilotowi nic się nie stało. Opuścił kabinę o własnych siłach i powiadomił służby ratunkowe.

Na miejsce przyjechali strażacy, policja, a także ekipa serwisowa, która załadowała awionetkę na lawetę i zabrała do bazy. Wykonano dokumentację fotograficzną, która wraz z raportem będzie przekazana Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj