18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Od 1 lipca MKS i MPK na jednym bilecie. Udogodnienie dla pasażerów

REKLAMA

Mieszkańcy podrzeszowskich gmin od 1 lipca nie będą musieli kupować kilku biletów, aby przesiadać się z autobusu podmiejskiego do miejskiego. Wystarczy jeden bilet zintegrowany.

Dotychczas bilet zintegrowany ma Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Teraz Rzeszów porozumiał się z kilkoma okolicznymi gminami, aby również w autobusie było takie samo rozwiązanie. Bilet zintegrowany ma obowiązywać od 1 lipca.

A ułatwienie ma dotyczyć mieszkańców gmin:

  • Boguchwała,
  • Lubenia,
  • Świlcza,
  • Tyczyn.

Tereny większości sąsiadujących z Rzeszowem gmin są obsługiwane przez autobusy oznakowane jako Międzygminna Komunikacja Samochodowa (MKS). Dlatego też podjęto rozmowy o wprowadzeniu wspólnego biletu, który uprawniałby do korzystania z przejazdów autobusami zarówno MPK jak i MKS.

Efektem tych rozmów jest uchwała, która we wtorek (25//05) została przyjęta przez Radę Miasta Rzeszowa. Wprowadza ona wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów obydwu przewoźników.

Ile ma kosztować zintegrowany bilet miesięczny? Ustalono cennik.

StrefaBilet normalnyUlgowy ustawowyUlgowy samorządowy
Pierwsza146 zł73 zł82 zł
Druga186 zł93 zł105 zł
Cennik zintegrowanego biletu miesięcznego MKS/MPK

Wykaz stref MKS dostępny jest tutaj:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj