26 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Audi wbiło się w bok autobusu

REKLAMA

Dramatyczny wypadek w Świlczy koło Rzeszowa. Autobus PKS włączał się do ruchu. W jego bok uderzyło rozpędzone audi. 6 osób trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia. Około godz. 9:50 napłynęły zgłoszenia do służb ratunkowych. Autobus PKS jechał z Woliczki. Na skrzyżowaniu kierowca włączał się do ruchu na drodze krajowej nr 94. Wtedy w jego lewy bok z impetem uderzyło niebieskie audi. Uderzenie było potężne, aż pojawił się płomień, po chwili był też siwy dym. Była obawa, że może dojść do wielkiego pożaru, który mógł mieć jeszcze bardziej tragiczne skutki. Ale ogień stłumił się.

Samochód osobowy wręcz wbił się w bok autobusu. Został kompletnie rozbity. W krążącym w sieci filmie z monitoringu widać, że auto osobowe poruszało się z dość dużą prędkością. Kierowca autobusu mógł nie dostrzec pojazdu, który wyjeżdża zza lekkiego wzniesienia.

Na miejscu zaroiło się od karetek pogotowia i wozów strażackich. Przyleciał także śmigłowiec ratownicy. Rannych zostało 6 osób – kierowca autobusu oraz dwoje pasażerów w wieku 64-lat i 74-lat, mieszkańcy powiatu rzeszowskiego. Do szpitala został też przewieziony kierowca audi, 19-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego i dwóch pasażerów – 22-letni mieszkaniec Strzyżowa oraz 22-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, który został przetransportowany do szpitala helikopterem.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj