13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Atopowe Zapalenie Skóry wyleczą w Stalowej Woli. Nowatorska metoda

REKLAMA

Zmiany skórne, przykry świąd. To może być Atopowe Zapalenie Skóry (AZS). To choroba cywilizacyjna, która dotyka nie tylko dzieci, ale coraz częściej także dorosłych. Na Podkarpaciu w Stalowej Woli lekarze od niedawna stosują nowatorską metodę, która daje spektakularne efekty.

Atopowe Zapalenie Skóry to nie tylko estetyka. To przewlekła, zapalna i nawrotowa choroba, z którą pacjent często musi zmagać się do końca życia. Oprócz uciążliwych zmian skórnych, najbardziej dokuczliwym jej objawem jest świąd.

Problem jest duży, bo w regionie brakuje doświadczonych fachowców, którzy sobie z nim radzą. Pacjenci często krążą od specjalisty do specjalisty, bo schorzeniu towarzyszą też inne dolegliwości jak: pokrzywka, nieżyt alergiczny nosa, czy astma oskrzelowa. Zatem trzeba odwiedzić wiele gabinetów: dermatologa, alergologa, pediatrę, pulmonologa czy laryngologa.

– Byłoby dużym ułatwieniem, gdyby wszystkie niezbędne badania i konsultacje można było wykonać w ramach jednej poradni. Nasz szpital chce to umożliwić i właśnie planuje taką poradnię zorganizować – mówi Jerzy Maciąg, lekarz kierujący Oddziałem Dermatologicznym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

Atopowe Zapalenie Skóry: Leczenie biologiczne

Już teraz stalowowolski oddział staje się ośrodkiem, który koncentruje się na leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry. Właśnie tu od kilku miesięcy stosowana jest nowatorska na skalę kraju metoda. To terapia biologiczna, z której korzystać mogą chorzy z najcięższą postacią AZS. Na razie dotyczy to dorosłych, ale niebawem ma być rozszerzona także na młodszych pacjentów. Zabiegi są refundowane przez NFZ i nic nie kosztują.

Metodę biologiczną stosuje się po wyczerpaniu wszystkich innych – klasycznych możliwości leczenia, w tym naświetlania.

Atopowe Zapalenie Skóry: Efekty nowej metody

Leczenie biologiczne AZS jest programem lekowym.

– Preparat jest podawany w formie zastrzyków podskórnych, w dwutygodniowych odstępach – mówi doktor Jerzy Maciąg. Jak zaznacza, w szpitalu lek podawany jest od kwietnia i w wielu przypadkach efekty są wręcz spektakularne.

– Głównym atutem leczenia biologicznego jest nie tylko widoczna poprawa wyglądu skóry, ale przede wszystkim znaczna redukcja świądu, co przekłada się na poprawę jakości życia. U niektórych pacjentów obserwujemy to już po kilku dawkach leku – dodaje szef Oddziału Dermatologicznego.

Zobacz też:

Co jest w życiu najważniejsze?

Do czego może prowadzić nieuzasadnione użycie jodku potasu?

da Vinci zrobi operację! Klinika przy Szopena za 14 mln zł kupiła supernowoczesnego robota

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj