8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Atak zimy i koszmar na drogach. W Bieszczadach przewrócił się bus z niepełnosprawnymi pasażerami

REKLAMA

Zima pokazuje swój ostry pozór. 10 grudnia w Bieszczadach doszło do groźnej wywrotki busa z osobami niepełnosprawnymi. Przez noc w regionie napadało ponad 30 cm śniegu. Trzeba było odpalić pługi.

O tym, jak fatalnie jeździ się w śnieżycę, świadczy zdarzenie, do którego doszło pod Ustrzykami Dolnymi. Bus z 5 osobami niepełnosprawnymi na wózkach wpadł w poślizg i wypadł z drogi przewracając pojazd na bok do rowu.

Całe zdarzenie miało miejsce w sobotę, 10 grudnia około godz. 19:30 na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Braniów i Kwaszenina.

Po przybyciu w miejsce służb ratunkowych, okazało się że wszyscy uczestnicy wypadku, z pomocą osób trzecich, opuścili pojazd, dwie osoby trafiły do szpitali, trzy do miejsca tymczasowego schronienia.

W sobotę – 10 grudnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł kierowców, że w nocy i w niedzielę (11/12) na drogach – zwłaszcza na Podkarpaciu- będą bardzo trudne. Jazdę utrudnia padający intensywnie śnieg. Lokalnie śnieg pada na oblodzone nawierzchnie dróg, a silny wiatr powoduje zamiecie i zawieje śnieżne – zaznaczają synoptycy.

Rano w Rzeszowie mieszkańcy obudzili się w zmienionej scenerii. Za oknem wszystko zasypane na biało. Konieczna jest praca pługów, aby odśnieżyć ulice i uliczki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj