28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Dwa psy pogryzły nastolatkę. Senior odpowie przed sądem

REKLAMA

Chwile grozy przeżyła 15-latka w Hadlach Kańczudzkich w powiecie przeworskim. Na ulicy rzuciły się na nią dwa agresywne psy. Jeden z nich ugryzł dziewczynkę w łydkę. Konieczna była interwencja pogotowia i policji. Mundurowi ustalili właściciela zwierząt. Okazał się nim 81-letni emeryt.

Co pewien czas policjanci odbierają zgłoszenia o niewłaściwej opiece nad zwierzętami. Często dotyczy to wałęsających się psów, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi. – W przypadku pogryzienia, właścicielowi czworonoga, oprócz odpowiedzialności cywilnej, grozi również odpowiedzialność karna – uczulają mundurowi.

Przed sądem będzie odpowiadał 81-latek, który nie upilnował swoich pasiaków. Zwierzęta w Hadlach Kańczudzkich wydostały się z posesji, a potem na ulicy zaatakowały nastolatkę.

Co grozi za niedopilnowanie zwierząt? Kodeks Wykroczeń określa to tak:

  • §1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazowych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny  do 1000 złotych albo karze nagany.
  • §2. Kto dopuszcza się czynu określonego w §1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Policjanci apelują do mieszkańców o odpowiednie pilnowanie posiadanych czworonogów:

Nieruchomość powinna być ogrodzona w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich. Ponadto nieruchomość musi być oznakowana tabliczką ze stosownym ostrzeżeniem.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj