22.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Atak nożownika w garażu. 18-latek dźgał z zazdrości o dziewczynę

REKLAMA

Zazdrość o dziewczynę była powodem brutalnego ataku nożownika w Stalowej Woli. Ranny 27-letni Cyprian w ciężkim stanie trafił do szpitala. 18-letni napastnik Wiktor S. zbiegł, ale po kilku godzinach trafił w ręce policji. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. 16 czerwca sąd tymczasowo go aresztował

Do zdarzenia doszło 14 czerwca około godziny 17:30 w kompleksie garaży przy Popiełuszki 39. Swój boks ma tutaj 27-latek. Parkuje w nim samochód i swój sportowy motocykl. Pokrzywdzony Cyprian był kompletnie zaskoczony atakiem napastnika. Bandzior jak w amoku dźgał go nożem, zadając ciosy raz po raz. Ofiara doznała ran kłutych klatki piersiowej, pleców i szyi. Przeszła operację. Jej stan określany jest jako stabilny.

Sprawca zbiegł, ale od razu był znany policji. Poszukiwany 18-letni Wiktor S. został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. I nie trzeba było daleko szukać. Ujęto go w pobliżu komendy policji, do której postanowił się zgłosić.

Podejrzany w czwartek – 15 czerwca – usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Według śledczych motywem miała być zazdrość o dziewczynę.

18-latek początkowo na policji złożył wyjaśnienia, ale w jego mniemaniu nie była to próba zabójstwa. Podczas przesłuchania w prokuraturze nie przyznał się winy. Odpowiadał tylko na pytania obrońcy.

Śledczy wystąpili z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego. 16 czerwca sąd zgodził się aresztować go na okres trzech miesięcy.

Za zbrodnię usiłowania zabójstwa grozi od 8 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj