12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Poszła do ogródka i znalazła granat. W pobliżu był cały arsenał

REKLAMA

Może to lis przyniósł w zębach, a może zgubił jakiś amator militariów. Gospodyni z Rozalina w powiecie tarnobrzeskim najadła się strachu kiedy na grządkach w ogródku znalazła pordzewiały granat. Zawiadomiła dzielnicowego i wtedy okazało się, że w pobliżu w lesie jest tego znacznie więcej. Odkryto prawdziwy arsenał, liczący aż 9 tysięcy sztuk amunicji!

Dzielnicowy przyjechał do znalezionego w ogródku granatu i zaczął rozmawiać z mieszkańcami. Wtedy ktoś rzucił, że w lesie jest mnóstwo niewybuchów i może nawet wskazać dokładne miejsce, gdzie jest prawdziwy arsenał.

Mundurowy postanowił sprawdzić ten sygnał. Pojechał do lasu i rzeczywiście – między drzewami znajdował się ogromny skład amunicji. Funkcjonariusz od razu zawiadomił saperów. Do czasu przyjazdu wojska, patrol pilnował, aby nikt do znaleziska się nie zbliżył.

Jak się okazało odnaleziono blisko 9 tys szt. nabojów strzeleckich, 120 granatów moździerzowych oraz 76 granatów ręcznych. Niewybuchy pochodziły z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne pamiątki zostały zabrane na poligon, gdzie je w bezpieczny sposób zneutralizowano.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj