11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Najnowsze

Poszła do ogródka i znalazła granat. W pobliżu był cały arsenał

Może to lis przyniósł w zębach, a może zgubił jakiś amator militariów. Gospodyni z Rozalina w powiecie tarnobrzeskim najadła się strachu kiedy na grządkach w ogródku znalazła pordzewiały granat. Zawiadomiła dzielnicowego i wtedy okazało się, że w pobliżu w lesie jest tego znacznie więcej. Odkryto prawdziwy arsenał, liczący aż 9 tysięcy sztuk amunicji!

REKLAMA

Dzielnicowy przyjechał do znalezionego w ogródku granatu i zaczął rozmawiać z mieszkańcami. Wtedy ktoś rzucił, że w lesie jest mnóstwo niewybuchów i może nawet wskazać dokładne miejsce, gdzie jest prawdziwy arsenał.

Mundurowy postanowił sprawdzić ten sygnał. Pojechał do lasu i rzeczywiście – między drzewami znajdował się ogromny skład amunicji. Funkcjonariusz od razu zawiadomił saperów. Do czasu przyjazdu wojska, patrol pilnował, aby nikt do znaleziska się nie zbliżył.

Jak się okazało odnaleziono blisko 9 tys szt. nabojów strzeleckich, 120 granatów moździerzowych oraz 76 granatów ręcznych. Niewybuchy pochodziły z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne pamiątki zostały zabrane na poligon, gdzie je w bezpieczny sposób zneutralizowano.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13.1 °
11 °
87 %
1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
29 °
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon.
28 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu