6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Poszła do ogródka i znalazła granat. W pobliżu był cały arsenał

Może to lis przyniósł w zębach, a może zgubił jakiś amator militariów. Gospodyni z Rozalina w powiecie tarnobrzeskim najadła się strachu kiedy na grządkach w ogródku znalazła pordzewiały granat. Zawiadomiła dzielnicowego i wtedy okazało się, że w pobliżu w lesie jest tego znacznie więcej. Odkryto prawdziwy arsenał, liczący aż 9 tysięcy sztuk amunicji!

REKLAMA

Dzielnicowy przyjechał do znalezionego w ogródku granatu i zaczął rozmawiać z mieszkańcami. Wtedy ktoś rzucił, że w lesie jest mnóstwo niewybuchów i może nawet wskazać dokładne miejsce, gdzie jest prawdziwy arsenał.

Mundurowy postanowił sprawdzić ten sygnał. Pojechał do lasu i rzeczywiście – między drzewami znajdował się ogromny skład amunicji. Funkcjonariusz od razu zawiadomił saperów. Do czasu przyjazdu wojska, patrol pilnował, aby nikt do znaleziska się nie zbliżył.

CZYTAJ TEŻ:  Czarnogóra na wakacje. Nowy kierunek z Jasionki

Jak się okazało odnaleziono blisko 9 tys szt. nabojów strzeleckich, 120 granatów moździerzowych oraz 76 granatów ręcznych. Niewybuchy pochodziły z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne pamiątki zostały zabrane na poligon, gdzie je w bezpieczny sposób zneutralizowano.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu