24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Szok w parafii

Aresztowali księdza. Poważne zarzuty

REKLAMA

Parafianie są w szoku. 33-letni wikariusz z powiatu jasielskiego został aresztowany. Prokuratura stawia mu poważne zarzuty.

Prokuratorzy w Jaśle postawili duchownemu zarzuty popełnienia przestępstw „polegających na utrwalaniu nagiego wizerunku małoletniego, naruszenia jego nietykalności cielesnej oraz posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Najpoważniejsze z tych czynów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10

Duchowny został zatrzymany 10 maja. Bezpośrednią przyczyną interwencji rodziców, było zawiadomienie złożone przez rodziców 13-letniego chłopca.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Jaśle zdecydował w niedzielę o tymczasowym aresztowaniu wikariusza na trzy miesiące.

Sprawa jest prowadzona przez Prokuraturę Rejonową w Jaśle, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie. Ze względu na dobro postępowania i ochronę pokrzywdzonych małoletnich, prokuratura nie udziela na razie więcej informacji.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj