13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Antoś – pierwsze dziecko Nowego Roku! Gratulacje od prezydenta

Antoś, synek pani Agnieszki Rębisz i Andrzeja Sobowca, jest pierwszym mieszkańcem Tarnobrzega urodzonym w 2021 roku. Tradycyjnie na maluszka czekała wyprawka od prezydenta miasta. Niestety, z powodu obostrzeń, gratulacje włodarz przekazał szczęśliwym rodzicom przez telefon.

REKLAMA

Antoś zawitał na świecie o 5.20 nad ranem drugiego stycznia, choć akcja porodowa zaczęła się w Nowy Rok. Słodki maluszek waży 3300 gramów i mierzy 57 cm. Jest pierwszym dzieckiem mamy Agnieszki i taty Andrzeja.

– Najważniejsza, aby był zdrowy. Wtedy każde, najśmielsze nawet plany może realizować – mówi pani Agnieszka.  

Gratulacje rodzicom złożył prezydent Tarnobrzega. Tradycyjna wyprawka czekała na maluszka w szpitalu.

– Niech Antoś rośnie zdrów, niech będzie wielką pociechą dla rodziców. Dzieci to prawdziwe szczęście – mówi Dariusz Bożek, prezydent miasta.

CZYTAJ TEŻ:  Dyżurny uratował desperata

Zaraz po narodzinach Antosia na porodówce zrobiło się głośno, bo urodziły się następne oseski.

– W ciągu tylko trzech pierwszych dni tego roku na świat przyszło w naszym szpitalu aż sześcioro maluszków. To bardzo dobry wynik, liczymy, że tak będzie do końca roku – przyznaje Renata Bajcarczyk, położna koordynująca na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym i Patologii Ciąży Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Źródło: Urząd Miasta Tarnobrzeg

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu